• DOLAR
  %-0,02
 • EURO
  %0,39
 • ALTIN
  %0,60
 • BIST
  %0,31
MÜZİSYENLER: GÖZ YUMMA, MÜZİK SUSMASIN

MÜZİSYENLER: GÖZ YUMMA, MÜZİK SUSMASIN

Diyarbakır’da bulunan müzisyen ve sahne emekçileri, basın açıklaması yaparak, pandemi kısıtlamalarından kaynaklı yaşadıkları sorunlara vurgu yaptı ve çözüm talep etti.

MEDYA21– Diyarbakır’da bulunan müzisyen ve sahne emekçileri, pandemiden dolayı iş yerlerine getirilen kısıtlamalar sonrası işsiz kalan ve geçim sıkıntısı yaşayan müzisyenlerin intiharlarına ilişkin merkez Yenişehir ilçesinde bulunan Sanat Sokağı’nda basın açıklaması yaptı.
Sahne emekçileri adına açıklama yapan Engin Derya, konuşmasına hayatını kaybeden müziğin emektarı Hasan Saltık ile geçim sıkıntısı nedeniyle intihara sürüklenen müzisyenleri anarak başladı. Derya, intiharlardan büyük üzüntü duyduklarını söyledi.

GÖZ YUMMA, MÜZİK SUSMASIN’
“Göz yumma, müzik susmasın” sloganıyla sanatçı ve müzisyenlerin yaşadığı ekonomik zorluklara dikkat çekmek için başlatılan kampanyaya değinen Derya, “Biz Diyarbakırlı sanatçı ve müzisyenler olarak yetkililere sesleniyoruz. Normalleşme sürecine geçmişken on binlerce emekçi, bağımsız çalışan, sanatçı, müzisyen, canlı müzik ve sanat mekanları, restoran ve küçük işletmeler saat sıkıntısından dolayı işlev dışı bırakılmıştır. Bilindik üzere bu sektör işe aktif başlama saatleri mercilerin belirttiği kapanış saatine denk gelmektedir. Ne yazık ki müzik ve sahne sanatçıları görmezlikten geliniyor” dedi.
Yaşam haklarının kısıtlandığına işaret eden Derya, daha fazla ölüm yaşanmaması için yetkilileri acil çözüm üretmeye çağırdı. Açıklama, alkışlarla sona erdi. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?