OTO YIKAMACI KADINLAR ERKEKLERE TAŞ ÇIKARTIYOR

DİYARBAKIR'DA BİR OTO YIKAMA İŞLETMECİSİ, AÇTIĞI İŞ YERİNDE SADECE GENÇ KADIN ÇALIŞANLARI İŞE ALDI (SEDAT IRMAK/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır'da bir oto yıkama işletmecisi, açtığı iş yerinde sadece genç kadın çalışanları işe aldı. Oto yıkamacılar kadın olunca erkek sürücüler araçların temizlenmesi için sıraya girdi. İşletmeci Sezgin Işık, "Erkekler her işte iyi olabilir ama temizlikte kadınlar kadar titiz olamayacağını anladığım için genç kadın çalışanları işe aldım" dedi.

MEDYA21- Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde daha önce erkek çalışanların görev yaptığı oto yıkamada işleri iyi gitmeyince işletmeci Sezgin Işık iş yerini bir süre kapattı. Işık, daha sonra kadın çalışanların oto yıkamada da titiz olacağını düşünerek genç kadınları işe alarak iş yerini yeniden açtı. İşletmeci Sezgin Işık, “Erkekler her işte iyi olabilir ama temizlikte kadınlar kadar titiz olamayacağını anladığım için genç kadın çalışanları işe aldım” dedi.

İşe aldığı genç kadınların işlerini çok iyi yaptığını belirten Işık, erkek sürücülerin araçlarını yıkatmak için adeta kuyruğu girdiğini belirterek, kadının temizlikteki titizliğinin bu işte de ortaya çıktığını söyledi. Temizliği en güzel kadınların yaptığını vurgulayan Işık, şöyle konuştu:

“Bu iş yerini ilk açtığımda erkek arkadaşlarla çalıştım. Gereken memnuniyeti göremedim. Düşündüm, erkek her şeyin en iyisini yapabilir ama temizlik kadın işidir. Kadının bu konudaki gücü bilerek, kadınlarımıza iş verdik ve çok memnunum kendilerinden. Özellikle genç kadınları seçtim. Aslında kadının genci ve yaşlısı yoktur. Temizliği en güzel yapan kadınlardır. Çok da temiz yapıyorlar ve müşterilerimiz de memnun. Gördüğünüz gibi vatandaşlar memnun olduğu için araçları sırada bekliyor. Bu açtığım iş yeri ve yanımda çalıştırdığım genç kadınların herkese örnek olmasını istiyorum. Genç kadınların çalışmasına yönelik güzel bir ortam hazırladım.”

KADININ GÜCÜ

Erkeklerin her işi yapabileceğini ama temizlik konusunda kadınları geçemeyeceğini ifade eden Güneş Erik adlı çalışan ise, “İnternette iş ilanında kadın oto yıkama olduğunu gördüm. Sonra geldim burada işe başladım. Şu anda çok memnunum, huzurlu bir yer. Başaramayacağımı sanmıştım ama gittikçe eğlenceli bir iş olduğunu gördüm. Erkekler her işi yapabilir ama temizlik konusunda kadınları geçemez. Biz burada çalışan arkadaşlarla birlikte kadın gücümüze inanıyoruz. Müşteriler de memnun kalıyorlar. Eğlenceli bir iştir. Tüm kadınlara çağrım her işte çalışsınlar ve kadınlar her yerde çalışabilir” diye konuştu.
ARACIMI PIRIL PIRIL YAPMIŞLAR
Aracını kadın yıkamacılara teslim eden Serhat Çalışır da, “Aracımı tesadüf olarak buraya getirdim. Kadınların yıkamacı olduğunu görünce şaşırdım. Gönül rahatlığıyla aracımı bıraktım ve kadın oldukları için daha temiz yapacaklarını düşündüm ve öyle de oldu. Kadın çalışanlara bizim bölgemizde daha fazla destek verilmesi ve iş imkanı bulabilmesi için bu tür iş yerlerine daha fazla ihtiyaç vardır. Bu işletmeyi kuran kişiyi de kadınlara iş verdiği için tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı. (İHA)

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir