PEDALDAŞLAR ‘AŞI’ İÇİN YOLLARDA

AŞILANMA ORANI YÜZDE 60.1'LE DÜŞÜK KENTLER ARASINDA YER ALAN DİYARBAKIR'DA, AŞININ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER DÜZENLENİYOR. (MUHSİN TAŞ/DİYARBAKIR-İHA) Aşılanma oranı yüzde 60.1'le düşük kentler arasında yer alan Diyarbakır'da, aşının önemine dikkat çekmek için çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

MEDYA21- Aşılanma oranı yüzde 60.1’le düşük kentler arasında yer alan Diyarbakır’da, aşının önemine dikkat çekmek için çeşitli etkinlikler düzenleniyor.  Yenişehir Kaymakamlığı ve Belediyesinin koordinesinde düzenlenen farkındalıkta, Bisiklet ve Doğa Sporları derneğinin Pedaldaş Bisiklet Grubu ve Yeşil Yıldız Derneği üyeleri, ‘Sağlığınız için aşıya pedal çevirin’ etkinliği gerçekleştirildi. 15 Temmuz Şehitler Parkından başlayarak Ofis semti Sanat Sokağında kurulan aşı çadırına kadar ‘Diyarbakır aşı ol’ sloganları atarak pedal çevrilen etkinlikte, aşı olmayan vatandaşlara aşıları yapıldı.

AŞILANMAYA ARTTIRMALIYIZ
Düzenlenen etkinlik ile ilgili bilgi veren Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Diyarbakır’da yapılan çağrıların ve düzenlenen etkinliklerin olumlu sonuçlar verdiğini belirterek, “Valiliğimiz, belediyelerimiz, pandemi kuruluşlarımız ve sivil toplum örgütlerinin yapmış olduğu açıklamalar ve sosyal medya üzerindeki çağrıların olumlu etkilerini gördük. Salgın ile mücadelede en güçlü silah olan aşılamanın artırılmasına yönelik kampanyalarımızı sürdüreceğiz. Bilim insanlarının söylediği gibi aşı korona virüse karşı tek etkili çözüm. Lütfen hem kendimiz hem sevdiklerimiz için aşımızı olalım. Başka yolu yok, aşıyla aşacağız. Her gün bir yakınımızı salgın dolayısıyla kaybediyoruz. Bunun şakası yok” dedi.
AŞI YAPMAYA DAVET
Pedaldaş Bisiklet Grubu Başkan Yardımcısı Cüneyt Zengin ise, aşının önemin dikkat çekmek için böyle bir organizasyon düzenlediklerini aktardı. Zengin, “Tüm halkımızı aşıya davet ediyoruz. Aşı insanları hastalıklardan hastalıkların neden olduğu sonuçlardan koruyabilmek için sağlıklı ve risk altındakilere uygulanır. Aşılanarak bağışık hale gelmiş bireyin oluşturduğu toplumlarda hastalıklar, salgınlar görülmez. Biz kulüp olarak aşının önemi ve aşı yapması konusunda herkesi aşı yapmaya davet ediyoruz” diye konuştu.
MAVİ KATEGORİDE OLMALIYIZ

Yeşil Yıldız Derneği Başkanı Yahya Öğer de, Diyarbakır’da istenilen performansı yakalayamadıklarını vurgulayarak, “Daha geçen haftaya kadar kırmızı kategorideyken şu an turuncu kategorideyiz. O yüzden istenilen, her iki doz aşının da mavi kategoride olmasıdır. Diyarbakır’da farkındalık oluşturmak ve milletimizi kulaktan dolma bilgilerden ziyade aşının koruyuculuğunu, aşının halk sağlığını koruma noktasında önemini vurgulamak ve milletimizin aşısını yapmasını sağlamak amacındayız” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir