PİR AZİZ PARKI YAMAÇ PARAŞÜTÜ VE UÇURTMA FESTİVALİYLE AÇILDI

MEDYA21– Diyarbakır’ın Hani ilçesinde düzenlemesi tamamlanan Pir Aziz Parkı’nın açılışı, yamaç paraşütü ve uçurtma festivali eşliğinde gerçekleştirildi. Açılış ve festivalde, Diyarbakır’da çeşitli etkinliklere katılan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da hazır bulundu.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte konuşan Bakan Kasapoğlu,  gençlerin yarınlarını nasıl daha güçlü kılabileceklerine yönelik çalıştıklarını, havuzlarıyla, salonlarıyla, semt sahalarıyla, futboluyla, basketboluyla, voleyboluyla, tenisiyle her alanda yeni bir süreci başlattıklarını söyledi. Bakan Kasapoğlu, şöyle dedi:

“Bakanlık olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gençler için her imkanı seferber etmekten bir adım geri durmayacağız. Gençleri yarınlara daha güçlü ve donanımlı, bilimde, sanatta, edebiyatta, sporda, kültürde her alanda güçlü hazırlama görevimizdir. Bu yüzden Hani’de bulunduk, buradan kardeşliği, sporun evrensel gücünü, çocukların ve gençlerin yarınlara güçlü yürüyüşünü haykırıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından gelen yamaç paraşütçüler semada en güzel şekilde o mesajı verecek. Çocuklarla birlikte uçuracakları uçurtmalarla kardeşliğin, bir arada olmanın, özgürlüğün mesajını verecek. Bu güzel coğrafyanın temiz kalpli, iyi niyetli insanları, kötü niyetli şer odaklarına karşı dur mesajını, baharın, aydınlığın güçlü mesajını verecek. Hep birlikte bundan sonra bu istismarcılara bu kötü niyetlilere hiçbir şekilde hiçbir evladımızı yar etmeyeceğiz onun mesajını veriyoruz.”

17 İLÇE ŞANTİYEYE DÖNECEK

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu da, Bakan Kasapoğlu’nun 17 ilçenin tamamında gençlik ve sporla ilgili hazırlanan bütün projelere destek verdiğini belirterek, “Önümüzdeki yıl gençlik ve spor hizmetleri bakımından 17 ilçemizin tamamı şantiyeye dönecek. Bu yatırımlar tamamlandığında Diyarbakır’da inşallah her bir gencimize dokunacak, her bir gencimizi kötülüklerden ve kötü niyetli insanların şerrinden koruyacak güzel işler ve hizmetler yapacak tesislere kavuşmuş olacağız” diye konuştu.

20 YIL ÖNCE KİMSE İNANMAZDI
Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale ise, “20 yıl evvel biz derdik bir gün inşallah bütün tarihi yerlerde halkımız, devletimiz el birliği ile buluşacak. 27 yıldan beri bu güzel insanların içerisindeyim. Hep onlara derdim güneş bir gün doğacak bir liderle. O lider de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. 20 yıldan beri bıraktığı eser ve hizmetleri burada sayamam. Gerçek görevimizi yapacağız, bundan sonra huzuru, ilimi ve bilimi konuşacağız. Diyarbakır’ın en ucra köşelerine kadar gece gündüzünü bir eden ve bütün ekibini seferber ederek bir uyanışla beraber büyük hizmetlere temel atıp, bunun devamını getirmeye hazır olan valime teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARA UÇURTMA YAPTI
AK Parti Milletvekilleri Mehdi Eker, Oya Eronat, Ebubekir Bal, İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Erdem, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç ve Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun da katıldığı açılış ve festivalde, Bakan Kasapoğlu çocuklara uçurtma yaptı ve onlarla birlikte uçurtma uçurarak paraşütçülerin gösterisini izledi. (İHA)

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir