• DOLAR
  %-0,01
 • EURO
  %-0,06
 • ALTIN
  %0,11
 • BIST
  %0,85
ŞİMŞEK GÜVEN TAZELEDİ

ŞİMŞEK GÜVEN TAZELEDİ

Merkezi Diyarbakır’da bulunan Toplumsal Mutabakat Derneği’nin 1. olağan kongresi yapıldı ve yeni yönetim kurulu belirlenirken, Genel Başkanlığa Kurucu Genel Başkan Mahmut Şimşek yeniden getirildi.

MEDYA21- Toplumsal Mutabakat Derneği’nin düşünce ve toplumsal adalet için Sivil ombudsmanlık ilkesinden hareket eden 41 kişilik kurucular kurulu, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (GGC) lokalinde 1. Olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Divan Başkanlığını Mehmet Sait Akyıldız’ın yaptığı genel kurulda, seçime tek listeyle gidildi.

Seçim sonucu, derneğin Genel Başkanlığına Mahmut Şimşek getirilirken, 15 kişiden oluşan yönetim kurulu üyeliklerine de, şunlar seçildi:

“Mehmet Sait Akyıldız, Tuba Parlamış, Ali İhsan Elbey, Bedrettin Karaboğa, Rıdvan Ekinci, Hatice Keskin, Şeyhmus Karadeniz, Hacı Yılmaz, Ömer Ekinci, Emin Çelik, Aydın Pirinçioğlu, Baran Öztürk, Ethem Bahri Anlı, Mehmet Hasan Fidan.”

Genel kurulda konuşma yapan Genel Başkan Mahmut Şimşek, “Toplumsal Mutabakat Derneği olarak, şehrimizde, bölgemizde ve ülkemizdeki tüm sivil demokratik yapılanmalara şu çağrıyı yapıyoruz; herhangi bir siyasetle değil, adaletli gerçek demokrasiye varmak isteyenlerle olgun bir çatıyı, Sivil Ombudsman Platformu’nu oluşturmaya kararlıyız. Amacımız ve çıkarsız varoluş sebebimiz, kamu ile sivil kamuoyu arasında, sivil ile sivil arasında, sivillerle siyasetler arasındaki tüm olumsuzluklar karşısında cesaretle empati ekerek, diyalog üreterek,  barışı, adaleti ve istikrarı ülke sathında sağlamaya katkı sunmaktır” dedi.   HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?