SOLİNGEN’DEN BAĞLAR’A KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

MEDYA21- Avrupa’daki Türklerin çatı kuruluşu olan Avrupa Türk Demokratları Birliği (UID) Almanya Solingen Şubesi yönetimi ve beraberindeki heyet, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nu ziyaret ederek, ilçeye yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi verdi. Birlik yönetimi ile Bağlar Belediyesi arasında, “Ren’den Dicle’ye Kardeşlik Köprüsü” şiarıyla önemli projeler hayata geçirilmesi kararlaştırıldı.
Avrupa’daki Türklerin etkin kuruluşu olan Avrupa Türk Demokratları Birliği (UID) Almanya Şube Başkanı Cemal Ayıboğan ve beraberindeki kalabalık heyet, AK Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nu ziyaret ederek ilçeye yapılan hizmetler nedeniyle teşekkür etti. Bağlar’ın sosyal ve ekonomik gelişimine yön verecek projeler için fikir birliği sağlanarak önemli adımlar atıldı. “Ren’den Dicle’ye ve Bağlar’a Kardeşlik Köprüsü” parolasıyla hayata geçirilecek projeler için iki taraf arasında komisyon kurularak görüşmeler yapılacak, ardında da çalışmalara hız verilecek.
Bağlar Belediyesi’nin son dönemlerdeki hizmetlerini ve Bağlar’daki değişimi ilgiyle takip ettiklerini belirten UID  Solingen Şubesi Başkanı Ayıboğan, “Ren Nehri’nden Dicle Nehri’ne ve Bağlar’a kardeşlik köprüsü kurmak istiyoruz. Bu amaçla çalışmalar yapıyoruz. Son iki yılda Bağlar halkına yönelik destek çalışmalarımız oldu. Bağlar’daki değişimi kendi gözlerimizle gördük. Yurt dışındaki insanların buralara gelerek güzellikleri görmesini istiyoruz. Bizimle beraber gelen arkadaşlar artık Bağlar’ın birer elçisi olacak. Sizlerle beraber güzel projeleri hayata geçirmek istiyoruz” dedi.
Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ise, “Diyarbakır’ımız, televizyonlarda gördüğünüz kötü izlenimlerden ibaret değil. Burada Kur’anı Kerim’de ismi geçen peygamberlerin makamları var. Yüzlerce sahabenin meftun olduğu evliyalar diyarı, ilim merkezi ve medeniyetlerin kesişme noktasıdır. Bugüne kadar bu halkı kazanamadıysak suçu halkta değil, biz siyasetçilerde arayacağız. Demek ki bir şeyleri eksik yapmışız. Diyarbakır’ımızda bugün huzur var. Halkımız devletini, milletini ve bayrağını seven bir halktır. Yeni ve umut veren bir gençlik yetişiyor. Allah’ın izniyle önümüzdeki süreç çok daha güzel olacak” diye konuştu.
Ziyaretin sonunda Avrupa Türk Demokratları Birliği (UID) Almanya Solingen Şubesi yönetimi, Bağlar’a yapılan hizmetler ve evlat nöbetindeki ailelerin mücadelesine verdiği destek nedeniyle Başkan Beyoğlu’na plaket verdi. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir