TATLIOĞLU’DAN VİZYONSUZ SİYASET YORUMU

MEDYA21-Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) basın toplantısı yapan İyi Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu şunları söyledi:
“Sayın Erdoğan’ın yaptığı grup toplantısındaki konuşması bizim iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistemimizin ne anlama geldiğini, neler vaat ettiğini ve Türkiye’yi nereden çıkarması gerektiğini anlatmak açısından isabetli olmuştur. İyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistemin ne olmadığı Sayın Erdoğan’ın cümlelerinde ifade bulmuştur. Bugün Sayın Erdoğan’ın çirkin dili, tehdit dili ve siyasette son bir aydır yaşadığımız çirkinlikler esasında işte bu sistemin sonucudur. Bu dil sonuçtur, sebep partili Cumhurbaşkanlığı ile tek kişilik bir ülke yönetimidir. Yaklaşık 5 yıldır Sayın Erdoğan’ın ve onun ortağının önümüze dizdiği engellerle, hilelerle mücadele ede ede geldik. Bugün iktidara yürüyen bir siyasi partiyiz.
“AYAĞA DEĞECEK TAŞIN SORUMLUSU ERDOĞAN’DIR”
Bu ülkede değil Sayın Meral Akşener’in sıradan bir vatandaşımızın bile ayağına değecek taşın sorumlusu Sayın Erdoğan’dır. Taşıdığı makam bu dili taşımaz, ama bu sorumluluğu taşır. O nedenle Sayın Erdoğan’ın 2002’de Türkiye’yi nasıl bir süreçle devraldıysa; temiz bir seçimle, buna vaziyet ederek Türkiye’yi acilen bir seçim sürecine davet etmesi, sandığı getirmesi ve milletimizin iradesine başvurması gerekir. Türkiye’nin bugün geldiği noktada başka bir yolu yoktur.
SİYASETİN BU KADAR VİZYONSUZ OLDUĞU GÖRÜLMEDİ
Nobran bir dilin ve siyasetin muhatabı döner ve kendisini bulur. O nedenle Sayın Akşener ve İYİ parti kadroları Erdoğan’ın kullandığı dili reddetmekte, çirkin bulmaktadır. Türkiye’ye yakıştıramamaktadır. Siyasetin bu kadar vizyonsuz olduğu zaman görülmemiştir. Bununla ilgili asla hızımızı kesmeyeceğiz. Millet Sayın Akşener’i ve İyi Parti’yi bekliyor.”  Kaynak: T24

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir