UCİM’E ÜNLÜLERDEN DESTEK

UCİM’E ÜNLÜLERDEN DESTEK

HABER MERKEZİ-Çocuk istismarıyla mücadele kapsamında çeşitli illerde eğitimler, projeler ve davalar yürüten UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği’nin “Güçlü UCİM, Güçlü Çocuklar” adıyla başlattığı ve ünlülerin de destek verdiği kampanya sürüyor.

Aralarında Cem Yılmaz, Özge Özpirinççi, Doğa Rutkay ve Ezgi Mola’nın da bulunduğu çok sayıda ünlünün destek verdiği ‘Güçlü UCİM, Güçlü Çocuklar’ kampanyasında, çocuk istismarına dikkat çekmek, toplumsal bilinç oluşturmak ve UCİM’e yardım sağlamak amacıyla etkinlikler düzenleniyor. Derneğin sözcüsü oyuncu Uraz Kaygılaroğlu’nun hazırladığı çocukların yaşadığı zorlukları anlatan kısa film de sosyal medyada yayınlanarak, istismarı önlemek için farkındalık projesi başlatıldı.

Kamparya ile istismarın herkesin başına gelebileceğine dikkat çekilerek, istismarın eğitimlerle ve ailelerin bilinçlendirilmesiyle önlenebilir olduğu anlatılacak. Yurdun 16 kentinde kurulan temsilciliklerde ihmal ve istismarı önleme faaliyetlerini güçlendirmeyi hedefleyen UCİM; bugüne kadar binlerce çocuğa ulaşarak, eğitimler düzenleyip farkındalık oluşturulmasını sağladı.

UCİM’in finansal sürdürülebilirliğini sağlamak ve kurumsal anlamda güçlendirmek amacıyla yürütülen ve Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından AB desteği ile uygulanan, Sivil Toplum Destek Programı’nın 3’üncü dönemi kapsamında desteklenen; “Güçlü UCİM, Güçlü Çocuklar” projesi, 23 Nisan’da düzenlenen yardım gecesi ile dikkat çekici ve güçlü bir başlangıç yaptı.

Türkiye’de 55 ilde, yaklaşık 75 bini aşkın gönüllüsü ile faaliyet gösteren UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği, çocuk istismarı konusuna dikkat çekmek üzere; çocuk hakları, mahremiyet, dijital zorbalık, konularında bugüne kadar binlerce okulda, pek çok üniversitede eğitim verdi ve farkındalık çalışmaları gerçekleştirdi. UCİM, aynı zamanda istismar davalarında ve ihbar hattına gelen dosyalarda gönüllü avukatlarıyla ailelere destek oluyor ve rehabilitasyon süreçlerinde rehberlik yapıyor.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir