• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,07
 • ALTIN
  %0,08
 • BIST
  %-0,95
URFAKAPI YAYA TRAFİĞİNE YARIN AÇILIYOR

URFAKAPI YAYA TRAFİĞİNE YARIN AÇILIYOR

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, restorasyon çalışmaları dolayısıyla yaya ve araç trafiğine kapattığı Urfakapı’yı yayalar için 8 Kasım’da açıyor.

MEDYA21- Büyükşehir Belediyesi, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Diyarbakır Kalesinde “Surlar’da Diriliş” mottosuyla başlattığı restorasyon çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.  Restorasyon kapsamında acil müdahale gerektiren 21 ve 22 nolu burçlarda yapılacak çalışmalarda can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla 1 Ekim’de Urfakapı yaya ve araç geçişlerine kapatılmıştı.

Çalışmaları hızlandıran Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yayaların kullanılması için geçiş noktası oluşturdu. 8 Kasım itibariyle yayalar Urfakapı’dan geçiş yapabilecek. Kapının araç trafiğine bir süre daha kapalı tutulacağı belirtildi.

Büyükşehir Belediyesince Urfa Kapı’da gerçekleştirilen restorasyon çalışmalarında, mancınık ayaklarının konulduğu taş kaideler, mancınık gülleleri, Akkoyunlu dönemine ait gümüş sikke ve farklı dönemlerden kalma çok sayıda ok ucuna rastlanmıştı. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?