YAZ SPOR OKULU KARETE TAKIMI ŞAMPİYON OLDU

MEDYA21- Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçe Belediyesi tarafından sağlıklı bireylerin yetişmesi amacıyla 15 branşta açılan ücretsiz Yaz Spor Okulu’nun Karate Takımı, bölgeler ve kulüpler arası yapılan 15 Temmuz Şehitler Turnuvası’nda 3 Altın, 4 Gümüş ve 2 Bronz madalya kazanarak şampiyon oldu.

Yenişehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce açılan Yaz Spor Okulu’nun Karate Takımı,  Diyarbakır Seyrantepe Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 15 Temmuz Şehitler Turnuvasında 3 Altın, 4 Gümüş ve 2 Bronz madalya kazandı. Bölgeler ve kulüpler arası yapılan ve 15 branşta mücadele verilen turnuvada, Yenişehir Karate Takımı, aldığı başarılı sonuçlarla şampiyon olmayı başardı.

Spora ve sporculara her fırsatta destek olduklarını belirten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, şöyle konuştu:

“Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz ile ortaklaşa yürüttüğümüz Yaz Spor Okullarımız kapsamında Karate kursu açtık. Kursumuzda düzenlemiş olduğumuz eğitimlerimiz sonucunda alanlarında yetişen sporcularımız bir üst kemerlere terfi ettiler. Seyrantepe Spor Salonu’nda düzenlenen ve bölgeler ile kulüpler arası yapılan 15 Temmuz Şehitler Turnuvası’nda sporcularımız 3 Altın, 4 Gümüş ve 2 Bronz madalya kazanarak hem ailelerini hem de bizleri gururlandırdılar. Karate Takımı sporcularımızdan altın madalya kazanan Elif Ela Akburak’ı, Özgür Murat Tunç’u ve Esila Nur Şare’yi; gümüş madalya kazanan Hamit Veysel Ekici’yi, Muhammet Mustafa Şare’yi, Hamza Yiğit Çelebi’yi ve Şirin Kazat’ı, bronz madalya kazanan Salih Doğandemir’i ve Fatıma Nesibe Çelebi’yi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Kurslarımızda yetişen sporcularımızı Türkiye şampiyonalarına katılmaları konusunda da desteklemeye devam edeceğiz.” HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir