YENİŞEHİR, DEPREMZEDELERE KUCAK AÇTI

MEDYA21- Diyarbakır Yenişehir Kaymakamlığı ve Yenişehir Belediyesi ilçede depremden etkilenen 25 bin vatandaşın barınma, yemek, giyim gibi tüm ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.
Kahramanmaraş merkezli iki yıkıcı depremin ardından Türkiye yaralarını sarmaya çalışıyor. Diyarbakır Yenişehir Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından ilçede depremden etkilenen tüm vatandaşların ihtiyaçları karşılanıyor. Devletin tüm imkanlarını vatandaşların huzur ve güvenli bir ortamda kalabilmesi için seferber ettiklerini belirten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Murat Beşikci, Deprem felaketinin yaşandığı ilk günden buyana ilçede geçici barınma alanlarının oluşturulduğunu ve günlük 25 bin vatandaşa Sıcak Yemek, Battaniye, Gıda paketi, Isıtıcı ve hijyen seti dağıtıldığını söyledi.

TÜM BİRİMLER 7/24 GÖREV BAŞINDA

Başkan Beşikci, Yenişehir Kaymakamlığı ve Belediyesinde görevli tüm birimlerin 7/24 görev başında olduklarını da belirterek,’’ depremin yaşandığı ilk gün itibariyle Belediye hizmet binamız başta olmak üzere, Kaymakamlığımız, tüm parklarımız, sosyal tesislerimiz ve caddelerimizde 48 bin vatandaşımıza hizmetlerimizi seferber ettik. Hemen ardından ilçemizde 17 acil toplanma ve barınma alanlarımızı belirleyerek vatandaşlarımıza geçi barınma alanları oluşturduk. Bu barınma alanlarımızda vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Barınma merkezlerimizde depremden etkilenen miniklerimiz içinde psikoloğumuz ve eğitmenlerimizin eşliğinde aktiviteler gerçekleştirilmektedir. Yaşlı ve tedavi sürmekte olan vatandaşlarımızın günlük hastaneye ulaşımları devam ediyor. Çölyak hastalarımızın gıda yardımları da aksatılmamaktadır. Devletimizin tüm imkanlarını vatandaşlarımızın isteklerine yer vererek, her fırsatta kendileri ile bir araya gelip bu acılı gününde elimizden gelen her şeyi yapmaya devem edeceğiz’’ dedi. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir