• DOLAR
  %-0,04
 • EURO
  %-0,02
 • ALTIN
  %0,19
 • BIST
  %-0,10
YENİŞEHİR’DE İKİ YENİ PROJE

YENİŞEHİR’DE İKİ YENİ PROJE

Sanayi ve Teknoloji ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlıklarına Diyarbakır’ın Yenişehir Belediyesi tarafından sunulan “Üretimin Gücü Birleşiyor” ve “Koca Çınarların Gölgesinde” projeleri onaylandı.

MEDYA21– Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesi için yapmış olduğu projelerle bir çok ödül alan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, ilçede uygulanacak iki yeni projenin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından onaylandığını açıkladı.
Yenişehir ilçesinin çehresini değiştirmek için yoğun çaba harcayan Beşikci, Diyarbakır Valiliği koordinasyonunda Yenişehir Belediyesi tarafından yürütülecek olan “Üretimin Gücü Birleşiyor” proje başlığı altında Yenişehir Belediyesi Kadın Sosyal Kooperatif Merkezi Projesi’nin uygulanacağını söyledi. Beşikci, “Üretimin Gücü Birleşiyor projemiz ile Diyarbakır’da kadın kooperatifçilik bilinci artırılarak yaygınlaşıp kadın kooperatiflerin kent ekonomisinde aktif kuruluşlar haline gelmesi sağlanacaktır’’ dedi.

KOOPERATİFÇİLİK YAYGINLAŞACAK
Belediye Başkan Vekili Beşikci, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca onaylanan ‘Üretimin Gücü Birleşiyor projesi’ ile gençlere ve kadınlara kooperatifçilik modelini tanıtıp birlikte çalışma anlayışının geliştirilmesini amaçladıklarını vurguladı. Beşikçi, “Diyarbakır il ve ilçelerindeki kadın kooperatiflerin kapasitelerini geliştirerek kadın kooperatifleri arasında koordinasyon ve işbirliğini sağlayıp kooperatifçiliği yaygınlaştırıp güçlendireceğiz” diye konuştu.

NESİLLER ARASI DAYANIŞMA SAĞLANACAK
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından onaylanan diğer bir projenin ise “Koca Çınarların Gölgesinde” projesi olduğunu belirten Beşikci, Yenişehir ilçe sınırlarında 65 yaş ve üstü yalnız yaşayan yaşlılara yönelik olduğunu ifade etti.

Beşikci, “Bu projemiz evden çıkamayan, evden çıkışta zorluk yaşayan, tedavisi mümkün olmayan ölümcül hastalar, bakıma muhtaç veya birlikte yaşadığı aile bireylerinden ya da bakıcısından aldığı hizmetlerin yetersiz kaldığı durumlarda evde bakım hizmetine gereksinim duyan yaşlılar ile kendi ihtiyaçlarını karşılayabilen yaşlıların günlük yaşamlarında daha aktif bireyler olmalarını sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Amacımız yaşlılarımıza yönelik yaşamı kolaylaştırıcı faaliyetler ve hobi kursları ile daha uygun koşullarda yaşamalarını sağlamak ve kuşaklar arası etkileşim modeli ile gençlerle yaşlıları bir araya getirecek sosyal faaliyetler yürüterek iki nesil arasında dayanışmayı güçlendirmektir’’ ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?