• DOLAR
  %1,83
 • EURO
  %1,07
 • ALTIN
  %0,80
 • BIST
  %1,51
YENİŞEHİR’DE YADES İLE SAĞLIK HİZMETİ 

YENİŞEHİR’DE YADES İLE SAĞLIK HİZMETİ 

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçe Belediyesi, Yaşlı Destek Programı (YADES) Projesi kapsamında ilçede ikamet eden 65 yaş ve üzeri vatandaşların evde ve hastanelerde sağlık taramalarını yaptırıyor.

MEDYA21- Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçe Belediyesi, Yaşlı Destek Programı (YADES) Projesi kapsamında ilçede ikamet eden 65 yaş ve üzeri vatandaşların evde ve hastanelerde sağlık taramalarını yaptırıyor.

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi ilçede yalnız yaşayan, engelli ve 65 yaş üstü vatandaşların evde ücretsiz doktor muayenesi, sağlık hizmeti, enjeksiyon, pansuman, hasta bakımı ve hastanelere nakillerini sağlayacak YADES projesini hayata geçirdi. Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci’nin talimatları ile uygulanan YADES Projesi ile 65 yaş ve bakıma muhtaç yaşlıların öncelikle evlerinde değerlendirmeleri, sağlık taramaları yapılarak, Yenişehir Belediyesi’nin Sosyal Taksileri ile genel sağlık taramaları yapılmaları ve tedavileri için hastanelere ücretsiz bir şekilde sevkleri gerçekleştiriliyor.

EV EV İHTİYAÇLAR BELİRLENDİ

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, tüm ilçeyi ev ev gezerek vatandaşların ihtiyaçlarını ve belediyeden isteklerini belirlediklerini belirterek, “YADES projesi ile özellikle yalnız yaşayan, fiziki engelli ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızın evde ücretsiz doktor muayenesi, sağlık hizmeti, enjeksiyon, pansuman, hasta bakımı ve hastanelere nakilleri yine Belediyemize ait sosyal taksilerimiz ile ücretsiz bir şekilde sağlanmaktadır. Ayrıca Yaşlı Destek Programımız kapsamında yaşlılarımıza yönelik seminerler, eğitimler, gençlerle toplantılar, hobi atölyeleri, kültürel ve sanatsal faaliyetler de düzenlenecektir” dedi. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?