YENİŞEHİR’E BİR ÖDÜL DAHA

MEDYA21- Yenişehir ilçesinde bir birinden farklı projeleri hayata geçiren Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, geçen yıl Türkiye’de 551 belediyenin katılım sağladığı ‘Avrupa Hareketlilik Haftası Faaliyetleri’, ‘Kalıcı Önlemler’ ve ’22 Eylül Arabasız Gün’ kıstaslarını yerine getirerek Avrupa Hareketlilik 2020 ulusal ödülünün ardından bu kez Sürdürülebilir Ulaşım Fikir ve Uygulama Yarışması’nda Yeşil Kuşak ve Akıllı Bisiklet Durağı Projesi ile ödüllendirildi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in de hazır bulunduğu Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) meclis toplantısına katılan Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Sürdürülebilir Ulaşım Fikir ve Proje Uygulama Yarışması’nda Yeşil Kuşak ve Akıllı Bisiklet Durağı Projesi ile ödüle layık görüldü. Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Meclis salonunda gerçekleştirilen ödül töreninde, TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetimler Kurulu Başkan Vekili Şükrü Karatepe, Kamu Baş Denetçisi Şeref Malkoç, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. İskender Pala, belediye başkanları ve meclis üyeleri yer aldı.
Sürdürülebilir Ulaşım Fikir ve Proje Uygulama Yarışması’nda Yeşil Kuşak ve Akıllı Bisiklet Durağı Projesi ile ödüle layık görülen Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, ödülünü Kamu Baş Denetçisi Şeref Malkoç’un elinden aldı. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir