AĞAÇ YAPRAKLARINDAN GELİNLİK VE ELBİSE TASARLADI

DİYARBAKIR'DA GELİNLİK TASARIMI VE ÜRETİMİ YAPAN MEHMET KAYMAK, DOĞANIN GÜZELLİKLERİNE DİKKAT ÇEKMEK VE GELİNLİK VE BENZERİ ELBİSELERİN TANITIMINI YAPMAK AMACIYLA İLGİNÇ BİR GİRİŞİME İMZA ATTI. (BERİTAN KAYA - SEDAT IRMAK/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır'da gelinlik tasarımı ve üretimi yapan Mehmet Kaymak, doğanın güzelliklerine dikkat çekmek, gelinlik ve benzeri elbiselerin tanıtımını yapmak amacıyla sonbaharın koleksiyonunu ağaç yapraklarından hazırladığı elbiselerle tanıttı.

MEDYA21- Diyarbakır’da daha önce çuvaldan yaptığı gelinlikle adından söz ettiren Mehmet Kaymak,  yeni bir girişime imza atarak, bu kez ağaç yapraklarından elbise ve gelinlik modeli tasarladı. Doğanın güzelliklerine dikkat çekmeyi hedef alan Kaymak, sonbahar koleksiyonunu ağaç yapraklarından hazırladığı elbiselerle tanıttı.
Diyarbakır’da 7 Kasım’da defile düzenleyeceğini belirten gelinlik tasarımcısı Kaymak, “Defile için 11 model hazırladım. Palmiye ağacından yapılmış bir elbise de bu modeller arasında yer alıyor. Buna benzer çeşitli ağaç yapraklarından, akasya yapraklarından ve keçiboynuzu ağacının yaprağından hazırladığım gelinlik modeli var, oda hazırlık aşamasındadır. Amacımız sonbahar mevsimiyle ilgili bir esinti yapmak, sonbahar modasını tanıtmaktır” dedi.

‘HER ŞEYİ DOĞAYA BORÇLUYUZ’
Bütün güzellikleri doğaya borçlu olduklarını da anlatan Kaymak, doğaya zarar vermeden, doğadan gelen güzellikleri bir nevi gündeme getirmek için böyle bir girişimde bulunduğunu ifade ederek, “Her şeyin ilhamını doğadan alıyoruz. Gördüğümüz her şeyi doğaya borçluyuz. Doğadan aldığımız ilhamla böyle bir tasarım yaptık. Umarım insanlarımız beğenir, biz de bunun mutluluğunu yaşarız” diye konuştu.

Palmiye ağacının yaprağından hazırlanan elbiseyi giyen model İnci Kaplan da, “Ben Diyarbakır’da ilk defa böyle kıyafet giydim. Mehmet Kaymak sağ olsun böyle eserleri bizlere giydiriyor. Çok rahat hissediyorum kendimi ve bir öz güven geliyor. Çok güzel bir tasarım giyip taşımakta gurur duyuyorum. Kendimi içerisinde prensesler gibi hissediyorum” ifadelerini kullandı. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir