‘GÜÇ YOZLAŞMASI AK PARTİ’Yİ ESİR ALDI’

MEDYA21- Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, “Güç milletin size verdiği bir emanet. Ancak böyle düşünmemeye başladı bu kadro. Güç yozlaşmasından rant devşiren bir grup, partiyi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı esir aldı” dedi.

TV Programında Ak Parti‘den ayrılma sürecini anlatan Davutoğlu, “Belirli aşamaya geldi ki güç yozlaşması AK Parti’yi esir aldı. Bu şu demek, güce öylesine alışırsınız ki bir müddet sonra o güç sizin sanki doğuştan hakkınız gibi, sanki devredilmeyecek bir hak gibi görünmeye başlanır ve siz o gücün cazibesiyle doğru olanı değil de o anda sizin gücünüzü tahkim edecek neyse onu yapmaya başlarsınız. Aslında benim ile Sayın Erdoğan’ın ve AK Parti’nin yollarının ayrıldığı yer de burada oldu” diye konuştu.

MÜDAHALE ETMEK İSTEDİ

AK Parti’nin ilk yıllarındaki başarısını devam ettirmek için müdahale etmek istediğini savunan Davutoğlu, “Ben güç yozlaşmasına karşı gördüğüm bozulmaya karşı ve AK Parti’nin tekrar doğru bir eksende, dünyaya entegre olan, Avrupa’yla bütünleşen, üretim odaklı olarak ekonomiyi yolsuzluklardan arındıran bir süreç başlatmak istedim: İhtilaf orada başladı. Benim temsil ettiğim düşünce güç yozlaşmasına karşı şeffaflaşmayı, siyasi ahlakı, imar yolsuzluklarını ortadan kaldıran bir reform planlarken AK Parti’yi 3 Kasım 2002’den 2015’e kadar getiren o süreci tekrar rayına, tren raydan çıkmaya başlamıştı” şeklinde sözlerine devam etti.

GÜÇ MİLLETTİN EMANETİ

Davutoğlu, “O sırada bütün bu güç yozlaşmasından rant devşiren bir grup parti ve Erdoğan’ı esir aldı. Erdoğan’ın kendisi de güç yozlaşmasının tesiri altında o gücü kendisinin zannetti. Halbuki güç milletin size verdiği bir emanet. İyi kullanırsanız devam edersiniz. Kullanmazsanız millete iade de başkası gelir. Böyle düşünmemeye başladı bu kadro. ‘Bu güç bizim ve bu gücü yitirmemek için her şeyi yapabiliriz. İmar, ihale yolsuzlukları yapabiliriz. Yandaşlarımızı iş başına getirebiliriz. Damadımızı bakan yapabiliriz,’ her şey serbest. İşte AK Parti’nin yozlaştığı dönem o dönemdi. Ekonomik verilere bakan 2016’dan bu yana bozulmasının sebebi de bu” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

 

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir