BAKAN KASAPOĞLU: SANDIKLARI BİRER BİRER PATLATACAĞIZ

AK PARTİ DİYARBAKIR İL BAŞKANLIĞI TARAFINDAN DÜZENLENEN HAZİRAN 2023 SEÇİMLERİNE HAZIRLIK İÇİN SANDIK GÖREVLİLERİ EĞİTİM PROGRAMINDA KONUŞAN GENÇLİK VE SPOR BAKANI DR. MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU, "SANDIKLARI BİRER BİRER PATLATACAĞIZ DÜNYAYA DİYARBAKIR'IN GÜÇLÜ TÜRKİYE YOLUNDAKİ KARDEŞLİK MESAJINI DÜNYAYA HAYKIRACAĞIZ" DEDİ. (SEDAT IRMAK/DİYARBAKIR-İHA) AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Haziran 2023 seçimlerine hazırlık için sandık görevlileri eğitim programında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Sandıkları birer birer patlatacağız dünyaya Diyarbakır'ın güçlü Türkiye yolundaki kardeşlik mesajını dünyaya haykıracağız" dedi.

MEDYA21- Çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere 2 günden beri Diyarbakır’da bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Diyarbakır İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Haziran 2023 seçimlerine hazırlık için sandık görevlileri eğitim programına katıldı. Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezinde saygı duruşu ve İstiklal marşının okumasıyla başlayan birinci grup sandık görevlileri eğitim programında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Diyarbakır’ın yerinin gönüllerinde ayrı bir yeri olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Diyarbakır şehrimiz bir medeniyet sembolüdür. Tarihiyle, sahip olmuş olduğu birikimiyle ve çok kıymetli insanıyla gençleriyle, kadınlarıyla Diyarbakır çok özel ve çok müstesna bir şehirdir. Almış olduğumuz kararlar, sporu her alanda ve gençlikle ilgili tüm ihtiyaçları karşılayacak derecede önümüzdeki süreci 2023 vizyonumuzu, 2053 vizyonumuzu ve 2071 hedeflerimizi hızlı bir şekilde gerçekleştirecek. Diyarbakır’a öncü misyonunu her zaman gibi ortaya koyacak derecede bereketli kararlar oldu ve şimdiden tüm Diyarbakır için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

‘SANDIKLARI PATLATACAĞIZ’
Bakan Kasapoğlu, 726 günlük süreçte bu teşkilatın her bir mensubu kendileri için öncü ve kıymetli olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Bizden ümidi olan tüm insanlığa karşı gece gündüz demeden, dur durak bilmeden ve hiçbir engeli tanımadan çalışmayı, kaydetmeyi, gayret göstermeyi bir görev bir sorumluluk biliyoruz. Bahse konu misyon ve sorumluluk her an çalışmayı iki anı bizlere eşit kılmamayı öğütlüyor. Çıtayı her gün yukarı taşıyacağız, her gün daha ilerisini gerçekleştireceğiz ve bizim farkımız budur. Birileri üretmeden lafla peynir gemisi yürütmeye çalışacaklar ama biz üreteceğiz, taş üstüne taş koyacağız. Biz biliyoruz ki insanların hayırlısı insanlara faydalı olandır. 726 günlük süreçte bu teşkilatın her bir mensubu, her bir neferi bizim için öncüdür, kıymetlidir ve geldiğimiz bu aşamada 19 yıllık süreçte bu davanın tüm mensupları alın teriyle, gayretiyle, özverisiyle kadınların yeri ayrıdır, gençlerin yeri ayrıdır. Apayrı bir semboldür her birinin ortaya koymuş olduğu gayret eşi benzeri yoktur bu anlamda o yüzden tüm teşkilatımızla ve bu aziz teşkilatın değerli kadınlarıyla eşinden, işinden tüm imkanlarından vazgeçip onları bir kenara koyup davasının peşinden koşan kadınlarıyla, her alanda önce çıkan ve öncü olan gençleriyle gurur duyuyoruz, gurur duymaya da devam edeceğiz. Sandık görevlilerimizin eğitim süreci, ben teşkilatımızın başkanını tebrik ediyorum. Bu amaçla sandıkları birer birer patlatacağız tüm Dünyaya Diyarbakır’ın güçlü Türkiye yolundaki kardeşlik mesajını, Diyarbakır’ın kalkınma yolundaki güçlü mesajını, adalet yolundaki evrensel mesajını haykıracağız ve hep birlikte haykıracağız.”

GİDİLMEDİK YER BIRAKMAYACAĞIZ
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yanı sıra, MKYK üyesi Alaattin Parlak, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve AK Partili teşkilat mensuplarının da katıldığı programda AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın da bir konuşma yaptı. Aydın, şöyle dedi:

“İlçe bazlı çalışmalar kapsamında ziyaretlerimize devam ediyoruz. Teşkilat olarak 17 ilçemizde merkez ve kırsal demeden karış karış gezerek, bu davanın sahibi olan milletimizle buluşarak Haziran 2023 sabahına kadar Diyarbakır’ın gidilmedik hiç bir mahallesini, köyünü ve mezrasını bırakmayacağız. Devletin, Hükümetimizin ve Belediyelerin çalışmaları çok değerlidir. Fakat sadece bunların seçim kazanmaya yetmediğini geçmişte tecrübe ettik. Bizim birinci önceliğimiz insanların yüreğine dokunarak onları kazanmak. Ama teşkilat olarak da asli görevimiz seçimler ve sandıklardır. Seçim kazanabilmenin de önceliği sandık eğitimi ve sandıklara sahip çıkmaktır. Bizler bugün itibariyle seçime 24 ay kala bu eğitimi bugün Kayapınar ve Yenişehir ilçelerimizle başlatmış bulunuyoruz. Gruplar halinde ve her mevsimde tekrar edilecek şekilde, seçime kadar Diyarbakır’daki sandık sayısının 3 katı partili gönüldaşlarımızı seçim gününe ve sandık görevliliğine hazırlayacağız. İnanıyoruz ki bizim Haziran 2023 seçimlerindeki kazanacağımız seçimin mimarı, bu sandık görevlileri olacaktır.” HABER MERKEZİ- (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir