‘BİR KİTAP BİR FİDAN’ KAMPANYASI

MEDYA21– Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesindeki Milli İrade Anadolu Lisesi,  öğrencilerin evde olduğu ve eğimin online yapıldığı pandemi sürecinde öğrencilere evde kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla ‘Bir Kitap Bir Fidan’ kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında, en çok kitap okuyan öğrenciler adına okul bahçesinde fidan dikimi yapıldı.

Fidan dikme etkinliğine, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç, Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, Milli İrade Anadolu Lisesi Müdürü Abdülkadir Çiftçi, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Öğrencilerle birlikte fidan diken Kaymakam Koç, ardından öğretmen ve öğrencilere kitap hediye etti. Koç, öğrencilere sık sık kitap okumaları tavsiyesinde bulunarak, “Bilime ve ilime ulaşmanın yolu kitap okumaktan geçer” dedi.

Kayapınar ilçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak ise, Milli İrade Anadolu Lisesi’nde okul idaresinin öğretmenlerle birlikte ‘Bir kitap bir fidan’ kampanyasını gerçekleştirdiğini anımsatarak şöyle konuştu:

“Öğrencilerin evde olduğu, eğitimin online yapıldığı pandemi dönemde çocuklarımızın evde kitap okuma alışkanlığını kazandırma noktasında kampanyanın önemi büyüktür. Kampanyaya öğrencilerimizin yanı sıra velilerimiz ve öğretmenlerimiz de katıldı. Bu kampanyada en çok kitap okuyarak, özetini çıkaran öğrencilerimiz  adına fidan dikiyoruz. Dikilen 70 fidanı öğrencilerimize zimmetliyoruz.  Fidanların bakımı öğrencilerimiz tarafından yapılacak. Hem okulumuzun yeşillendirilmesi, hem okulumuzdaki öğrencilerimizi okumaya teşvik etmek, hem de pandemide çocuklarımıza sosyal sorumluluk aşılamak adına yapılan bu kampanya çok güzel oldu.” HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir