KASAPOĞLU, NÖBETTEKİ AİLELERLE GÖRÜŞTÜ

GENÇLİK VE SPOR BAKANI MEHMET KASAPOĞLU, ÇEŞİTLİ TEMASLARDA BULUNMAK ÜZERE DİYARBAKIR'A GELDİ. BAKAN KASAPOĞLU, HDP İL BİNASI ÖNÜNDE EYLEM YAPAN AİLELERİ ZİYARET EDEREK, "BU VATANIN EVLATLARINA, ANALARINA HİÇ KİMSENİN BU ZULMÜ, ÇİLEYİ YAŞATMA HAKKI YOKTUR" DEDİ. (MURAT BAŞAL/DİYARBAKIR-İHA) Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır'a geldi. Bakan Kasapoğlu, HDP İl Binası önünde eylem yapan aileleri ziyaret ederek, "Bu vatanın evlatlarına, analarına hiç kimsenin bu zulmü, çileyi yaşatma hakkı yoktur" dedi.

MEDYA21– HDP il binası önünde 641 günde beri evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Bu vatanın evlatlarına, analarına hiç kimsenin bu zulmü, çileyi yaşatma hakkı yoktur” dedi.
PKK tarafından dağa kaçırılan çocuklarının serbest bırakılması için HDP il binası önünde eylemlerini sürdüren ailelerle tek tek görüşen Bakan Kasapoğlu, onlara karanfil dağıttı. Aileleri ziyarette Bakan Kasapoğlu’na eşi Ayşe Betül Kasapoğlu, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Milletvekilleri Mehmet Mehdi Eker, Oya Eronat, Ebubekir Bal, İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman ve STK temsilcileri eşlik etti.
“Anaların hüznü bizim hüznümüzdür”
Burada açıklamalarda bulunan Bakan Kasapoğlu, ailelerine kavuşacak gençlerle birlikte yarınlara daha güçlü yürüyeceklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

“Evlat nöbetinin 641’inci gününde analarımızla beraberiz. Onların haykırışını, sızılarını hep birlikte yaşadık, işittik, gördük. Bir kez daha ifade etmek isteriz ki bu vatanın evlatlarına, bu vatanın analarına hiç kimsenin bu zulmü, çileyi yaşatma hakkı yoktur. Bu coğrafyanın güzel insanının kalbini, eşsiz duygusunu, iyi niyetini istismar edenler, bu vatanının dört bir yanında evlatlarının istikbaliyle oynayanlar bilsinler ki bu onurlu mücadelenin, bu haysiyetli direnişin yanında hem yüreklerimizle hem dualarımızla, devletimizin tüm imkanlarıyla bu mücadeleyi birlikte sürdürmeye devam edeceğiz. Bu ülkenin her bir evladı bizim göz bebeğimizdir. Bu vatanın analarının hüznü, bizim hüznümüzdür. Onların yüreği bizim kırmızı çizgimizdir. Bir kez daha söylüyorum, analarımızı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu anlamlı mücadelede tüm imkanlarımızla destekleme devam edeceğiz. Bu ülkenin birliği, beraberliği, kardeşliği ve şanlı bayrağı ilelebet payidar olacak. Hepsi birbirinden değerli Türkiye’nin dört bir yanındaki gençlerimiz, analarına kavuşacak gençlerimizle birlikte yarınlarımıza daha güçlü yürüyeceğiz.” (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir