‘BU YAZ SEN DE YAZ’ ATÖLYESİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

MEDYA21- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın bu amaçla 18-25 yaş arası genç yetenekleri keşfetmek için düzenlediği “Bu Yaz Sen de Yaz” yazarlık atölyesinin ilk öğrencileri mezun oldu. Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Diyarbakır Yazarlar ve Şairler Derneği’nin işbirliği ile 6 hafta süren atölyede, kursiyerlere şiir, öykü ve inceleme-araştırma alanlarında eğitimler verildi.

Mezun olan öğrenciler için Ahmed Arif Edebiyat Müze Kütüphanesi’nde tören düzenlendi. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ali Çelik burada yaptığı konuşmada, yazarlar için Diyarbakır’ın malzeme anlamında çok zengin bir şehir olduğunu söyledi. “Yazarlık atölyesini kalbimizi, ruhumuzu besleyen bir uğraş olarak görüyorum” İfadelerini kullanan Çelik, Yeni dönemde 21 haftalık uzun soluklu bir atölye düzenleyeceklerini açıkladı.

“Bu Yaz Sen de Yaz” Yazarlık Atölyesine katılan katılımcılara sertifikaları verildi, eğitmenlere de plaket takdim edildi. Törene, DİYŞAD Genel Sekreteri Mehmet Tanrıkulu, Kayapınar İlçe Millî Eğitim Müdürü ve DİYŞAD Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Ak, DİYŞAD İcra Heyeti Başkanı Veysi Fida, eğitmenler ve öğrenciler katıldı. HABER MERKEZİ

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir