ÇELİKEVLER’İN ALTYAPI SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

ÇELİKEVLER’İN ALTYAPI SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

HABER MERKEZİ-Diyarbakır’ın Yenişehir İlçesi Çelikevler mahallesinin altyapı sorunları, Yenişehir Belediyesi ile  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (DİSKİ)  işbirliğiyle hazırlanan projeyle son bulacak.

Çelikevler Mahallesini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelen Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Besikci, “ DİSKİ Genel Müdürlüğümüz altyapı noktasındaki çalışmalarını teknik boyutta tamamladı. Bugün ihale aşamasına gelindi. İhalesi biter bitmez yılsonuna kadar alt yapı çalışmaları tamamlanmış olacak” dedi.

Çelikevler mahallesinin yıllardır devam eden 13 bin 834 metrelik kanalizasyon ve terfi hatları şebekeleri ile 4 bin 934 metre içme suyu şebekesinin yapımından sonra 4,5 milyon TL’lik üst yapı çalışmalarına başlanacak. Parke ve asfalt çalışmalarından sonra belediye tarafından yapılacak park, Pazar yeri ve eğitim kurumlarıyla yakın dönemde Çelikevler’in çehresi değişecek.

YILSONUNA KADAR TAMAMLANACAK

Çalışmaların yıl sonuna kadar tamamlanacağı müjdesini veren Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, şöyle konuştu:

“Yaklaşık bir buçuk senedir Yenişehir’de çalışıyorum. Mahalle halkımızın alt ve üst yapı noktasında talepleri vardı. Bu taleplerin karşılanması için Büyükşehir Belediyesi ve Sayın Valimiz Münir Karaloğlu önderliğinde DİSKİ ile el ele vererek çalışmalarımızı bitme noktasına getirdik. DİSKİ Genel Müdürlüğü’müz altyapı noktasındaki çalışmalarını teknik boyutta tamamladı. Bugün ihale aşamasına gelindi. İhalesi biter bitmez yılsonuna kadar alt yapı çalışmaları tamamlanmış olacak. Üst yapı çalışmalarını Yenişehir Belediyesi olarak ihale ettik. DİSKİ’nin altyapı çalışmalarına paralel şekilde bizde çalışmalarımız neticelendireceğiz. Çelikevler Mahallemiz bu sene yapacağımız milyonlarca liralık yatırımla hak ettiği noktaya gelecek.”

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir