CHP İL BAŞKAN ADAYI GÖNÜLLÜ: DİYARBAKIR’IN SESİ OLACAĞIM

MEDYA21- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır İl Başkan adayı Meltem Gönüllü, kentin sesi olma adına göreve talip olduğunu belirterek, “Mücadeleye sonuna dek devam” dedi.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi mezunu olan, çeşitli gazete ve medya gruplarında yazarlık yapan Meltem Gönüllü, kayyum atanan CHP Diyarbakır İl Başkanlığına adaylığı ile ilgili olarak Medya21.com’a açıklamalarda bulundu. İktidara yürüyen CHP’de siyaset yapmanın önemine değinen Gönüllü, gelin olarak 40 yıl önce geldiği Diyarbakır’ın kendisine kucak açtığını, şimdi de kendisinin Diyarbakır’ı kucaklamak istediğini söyledi.

CHP’yi Diyarbakır’da güçlü bir kadro ile temsil etmeyi hedef aldığını anlatan il başkan adayı Meltem Gönüllü, kentte uzun süre mali müşavirlik yapan ve şimdilerde inşaat sektöründe yer alan, tarımla uğraşan Remzi Gönüllü ile evli olduğunu da vurgulayarak, şöyle konuştu:

“1983 yılında evlenerek Diyarbakır’a gelin geldim. Yani 40 yıllık Diyarbakır’lıyım. Diyarbakır beni daha henüz genç bir kız iken korudu kolladı, bağrına bastı. Bu kadim şehir yeri geldi benim anam oldu, yeri geldi babam kardeşim… Ve şimdi sıra bende. Bu kadim şehrin, bu geçmişten geleceğe medeniyetler beşiği olan bu kentin sesi olacağım. Onunla ağlayıp onunla güldüğünüz bir can yoldaşınız olduğunu düşünün. Diyarbakır da benim için öyle işte! Burada ben kendi evimdeyim. Burası benim asıl memleketim. Bu anlamda, her Diyarbakırlı gibi ben de bu kadim şehir için üzerime düşen ne varsa yaptım ve yapmaya da devam edeceğim. 2 dönem  Amedspor yönetiminde yer alıp, Başkan Yardımcılığı yaptım. Biz de bir söz var; “bir elin verdiğini öbür el görmeyecek” bu nedenle yardım faaliyetlerimden bahsetmek bile istemiyorum. Aynı zamanda Kadın Futbol Takımımızın da sorumlu Başkanı idim.  Köşe yazarlığına da devam ettim. Ve tabi ki en sonunda siyaset… Siyasete giriş nedenim de Diyarbakır ve Diyarbakırlının sesi olabilmek… Diyarbakır ve Diyarbakırlının sorunlarının siyasal zeminde ve eşit yurttaşlık temelinde çözülebilmesi adına Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyasete atıldım. Bu bağlamda sonuna dek mücadeleye devam edeceğim.”

MELTEM GÖNÜLLÜ KİMDİR?

Antalya’da 1963 yılında doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Antalya’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Yeniçağ Tarihi bölümünden mezun oldu. Evli ve ikisi kız  3 çocuk annesi. Büyük kızı İç Mimar, oğlu Bilgisayar Mühendisi ve küçük kızı da doktordur. Eşi Remzi Gönüllü, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Tarım ve ticaretle uğraşmaktadır. Meltem Gönüllü, uzun yıllar çeşitli gazetelerde Köşe Yazarlığı yaptı. Atatürkçü Düşünce Derneği Yönetim kurulunda yer aldı. Şu anda kendi toprakları üzerinde çiftçilik yapmaktadır. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir