CHP’Lİ ATİK: İKTİDARA YÜRÜYORUZ

MEDYA21-  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘helalleşme’ çağrısının toplumun tüm kesimlerinde yankı bulduğunu belirterek, “Parti olarak iktidara yürüyoruz. Şimdi her yerdeyiz” dedi.

CHP Diyarbakır İl Olağanüstü Kongresi’nde başkanlığa seçilen Abdullah Atik, il binasında düzenlenen toplantıda 24 kişilik yönetim kuruluyla bir araya geldi. Toplantıda konuşan Atik, seçimin CHP’nin kapsayıcı misyonuna uygun olarak son derece barışçıl bir ortamda geçtiğini vurguladı. Kendisine ve listesine yönelik desteklerinden ötürü, partinin tüm kademelerine teşekkür eden Atik “CHP, bir kongreden ibaret değildir. Kongrelerimizin kazananı şahıslar değil, partimizdir, ülkemizdir. Bu anlamda diğer adayımız Sertaç Eke ve ekibine de bir kez daha teşekkür ediyorum. Kongremiz sonuçlanınca kucaklaştık, el ele partililerimizi selamladık. Biz bir aileyiz ve bu ailenin adı da CHP’dir. Ayrılık, gayrilik yok, biriz ve beraberiz” diye konuştu.
Kongre sonrasında aldığı tebrik telefonlarından da söz eden Atik, toplumun her kesiminden, iş dünyasından, bürokrasiden, köylerden, HDP’lilerden, Ak Partililerden çok büyük bir ilgi gördüğüne dikkati çekti. CHP İl Başkanı Atik, şunları söyledi:

“İktidara yürümek için sahaya çıkıyoruz. Bunun için çok az zamanımız var. Ama CHP’ye yönelik ilgi, her zamankinden fazla. Ben on yıllardır siyaset yapıyorum. Ak Parti dahil hiçbir partiye, böyle bir ilgi olduğunu samimiyetimle söylüyorum, görmedim. Partiye yönelik çok ciddi bir yönelim var. CHP, artık toplumun tek umudu oldu. Halk kurtuluş yolu olarak CHP’yi görüyor ve ona sarılıyor. Bir başka önemli gözlemim de bürokrasi ile ilgili. Bir yıl önce böyle bir kongreyi yaşamış olsa idik, emin olun iktidarın korkusuyla telefon bile etmeye cesaret edemeyecek olan bürokratlar, şimdi arayıp kutluyor, kurtarın bizi diyorlar. Bürokrasinin de korku duvarlarını yıktığına tanık oluyoruz.”
Yönetim kurulunda yer alanlardan, her anlarını CHP için harcamalarını isteyen Atik, “Evet hiç olmadığı kadar destek görüyoruz. Bunda hiç şüphe yok ki Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘helalleşme’ çağrısının çok büyük etkisi var. O çağrı toplumun her kesiminden yankı bulmuş. Kentlerin varoşlarından, seçkin mahallelerine, kasabalarından köylerine, mezralarına kadar her yerde bu çağrının sıcaklığını, kapsayıcılığını görüyoruz. Seçim yaklaştı ve bizim için zaman daralıyor. Sahada olacağız ve iktidara yürüyeceğiz. Yönetim kurulumuz, bu hedefe kilitlenmeli ve vakit kaybetmeden çalışmalara başlamalıdır. Göreceksiniz, hiç kimsenin beklemediği büyük bir başarıyı yakalayacağız” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir