ÇINAR’DA 2 MAHALLE KARANTİNAYA ALINDI

DİYARBAKIR'IN ÇINAR İLÇESİNDE BİR MAHALLE DAHA KORONA VİRÜS (COVİD-19) SALGINI NEDENİYLE KARANTİNAYA ALINDI. İLÇEDE KARANTİNAYA ALINAN MAHALLE SAYISI İKİYE ÇIKTI.(FOTO ARŞİV) (YAKUP ERMİŞ/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde iki mahalle korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle karantinaya alındı.

MEDYA21- Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde Kaymakam Güher Sinem Büyüknalçacı başkanlığında toplanan Hıfzıssıhha Kurulu,  korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle yapılan mücadele kapsamında tedbir amaçlı olarak Yuvacık ve Bellitaş mahalleleri dün saat 20.00 itibariyle ikinci bir değerlendirmeye kadar karantinaya alındı.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yapılan açıklamada, “Karantina süresince köye giriş ve çıkışlar ilçe jandarma komutanlığınca kapatılarak, zorunlu hallerde kontrollü bir şekilde sağlanmasına, köy içerisinde vatandaşların kalabalık gruplar halinde bir arada bulunmamalarına ve vatandaşların zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalarına, bu kararlara uymayanlara ise cezai işlem uygulanmasına karar verildi” denildi. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir