YER ALTI ÇÖP KONTEYNIRLARI ARTIRILACAK

MEDYA21- Yenişehir Belediyesi, artan hava sıcaklıkları nedeniyle oluşan çöp kokularının ve görüntü kirliliğinin önüne geçilmesi amacıyla çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Yenişehir ilçesinde yer altında bulunan ve 2 bin 200 litre kapasiteli yer altı çöp konteynerlerinin sayılarını artırmak ve mevcut konteynerlerin bakım ve onarımlarını tamamlamak için Belediye Temizlik İşleri Müdürlügü ekipleri çalışmalarını yoğunlaştırdı.
Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci’nin talimatı ile harekete geçen ekipler, ilk olarak mevcut yer altında bulunan tüm çöp konteynırlarının bakım ve onarımını gerçekleştiriyor. İlçe sınırları içerisinde bulunan yer altı çöp konteynırlarının bakım ve onarımı tamamlandığında ilçede yeni belirlenecek noktalara 2 bin 200 litre kapasiteli yer altı çöp konteynırları yerleştirilecek.
Temizlik konusunda ilçenin her noktasında ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Beşikci, “Klasik çöp konteynerlerimizin yanı sıra yoğunluğun bulunduğu alanlarda görüntü kirliliği ve kötü kokuları önlemek için yer altı çöp konteynırları sayısını artırmayı hedef aldık” dedi. HABER MERKEZİ

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir