DEDAŞ’TAN LİCE’YE 6.5 MİLYON LİRALIK YATIRIM

MEDYA21- Dicle Elektrik Diyarbakır’ın Lice ilçesinde vatandaşlara kayıpsız, kesintisiz ve kaliteli enerji vermek için şehir şebekesini güçlendirmeyi sürdürüyor. İlçede yıl sonuna kadar 6.5 milyon liraya ulaşması beklenen yatırım çalışmalarıyla elektrik şebekesi yenileniyor.

Yatırım kapsamında 300 beton direk dikilecek olan ilçede, 150 kilometre alçak gerilim kablosu döşeniyor. İlçedeki aydınlatma şebekesi de yenileniyor ve daha iyi aydınlatma için 750 adet ek armatür yerleştiriliyor.

ASTIM HASTASINA JENERATÖR DESTEĞİ

Dicle Elektrik ekipleri yatırım çalışmalarına devam ederken, Yenişehir mahallesinde direklerin kaldırılması sırasında planlı enerji kesintisi gerçekleştirdi. Bu sırada vatandaşlar, görevlileri uyararak, 3’ncü sokak 1 nolu evde solunum cihazına bağlı hasta bir kadının yaşadığını söyledi.

Belirtilen adrese giden görevliler, evde 86 yaşında Vesile Yiğitel isimli astım ve kalp hastası bir kadının yaşadığını belirledi. Görevliler Vesile Yiğitel’in kullandığı solunum cihazının elektriğini karşılamak için hemen bir jeneratör getirip bağlantısını yaptı. Mahalledeki çalışma tamamlanıp elektrik kesintisi sona erene kadar Vesile nineye sağlanan jeneratör desteği devam etti. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir