‘ZORBALIĞA KARŞI OLALIM’ PROJESİ START ALDI

COVİD-19 DOLAYISIYLA YAKLAŞIK 2 YILDIR ERTELENEN, SİBER ZORBALIĞA KARŞI GENÇLERE YÖNELİK NE TÜR EĞİTİMLER VE BİLGİLENDİRME ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİLEBİLECEĞİ TARTIŞILARAK YENİ METOTLAR GELİŞTİREN BULLYİNG PROJESİ (ZORBALIĞA KARŞI OLALIM PROJESİ) İÇİN YENİDEN START VERİLDİ. (BERİTAN KAYA/DİYARBAKIR-İHA) Covid-19 dolayısıyla yaklaşık 2 yıldır ertelenen, Siber Zorbalığa karşı gençlere yönelik ne tür eğitimler ve bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirilebileceği tartışılarak yeni metotlar geliştiren Bullying projesi olarak bilinen 'Zorbalığa Karşı Olalım Projesi' için yeniden start verildi.

MEDYA21- Gençlik ve Değişim Derneği Başkanı Umut Suvari, projeye yeniden başladıklarını belirterek, “Bu kapsamda ilk projemiz 23-31 Ağustos tarihleri arasında Diyarbakır’da 24’ü Portekiz, İtalya, Almanya, İspanya, Letonya, 6’sı Diyarbakır’dan olmak üzere toplam 30 kişinin katılımı ile bir eğitim kursu gerçekleştirildi. Erasmus + Programı tarafından desteklenen proje kapsamında, Siber Zorbalığa karşı gençlere yönelik ne tür eğitimler ve bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirilebileceği tartışılarak yeni metotlar geliştirildi. Söz konusu metotlardan oluşan online kitapçık en yakın zamanda hazırlanarak Avrupa’daki diğer gençlik kuruluşları ile de paylaşılacak” dedi.

Proje kapsamında yaygın eğitim metotlarının kullanıldığı belirten Suvari, ”Projedeki ortaklar, kendi ülkelerindeki siber zorbalıkla ilgili durum ve istatistikleri de paylaşarak, birlikte neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulundular. Projenin ikinci aşaması 22-30 Eylül tarihleri arasında yine Diyarbakır’da gerçekleştirilecek gençlik değişimi projesi ile devam edecek. Eğitim kursu boyunca geliştirilen metotlar ise gençlik değişimi projesinde uygulanarak etkililiği değerlendirilecek” diye konuştu. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir