• DOLAR
  %-0,56
 • EURO
  %0,31
 • ALTIN
  %0,12
 • BIST
  %0,45
DİYARBAKIR EMMITT’DE TANITILACAK

DİYARBAKIR EMMITT’DE TANITILACAK

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 25’incisi düzenlenecek Doğu Akdeniz Ülkeleri Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMlTT)  yerini alacak.

MEDYA21- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 25’incisi düzenlenecek Doğu Akdeniz Ülkeleri Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMlTT)  yerini alacak. Tarihi kent Diyarbakır, turizm potansiyelinin en iyi şekilde tanıtılması adına büyük önem taşıyan ülkenin en büyük, dünyanın ise en büyük 5. turizm fuarı EMlTT’de tanıtılacak.

Valilik ve Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda katılımın sağlanacağı turizm ve  seyahat fuarına; Sur Belediyesi, Eğil Belediyesi, TÜRSAB Güneydoğu Anadolu Bölge Temsil Kurulu Başkanlığı, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile turizm ve seyahat  alanında faaliyet gösteren işletmeler katılacak.

İstanbul’da bugün açılan ve 12 Şubat’a kadar sürecek TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenecek olan fuarda Diyarbakır’ın tanıtımı, 207 metrekare alan üzerine gerçeğine uygun olarak ölçeklendirilip 2 katlı olarak inşa edilen Keçi Burcu şeklindeki stantta gerçekleştirilecek.

Diyarbakır’ın tarihi, turistik ve kültürel değerlerinin yanı sıra kente özgü coğrafi işaret tescil belgesi almış yöresel ürünlerin de sergileneceği fuarda ildeki oteller, seyahat acenteleri, tur operatörleri ve turizm profesyonelleri kent turizmi hakkında fuar ziyaretçileri ve sektör temsilcilerine bilgi verecek, kentin turizm potansiyelinin arttırılması için görüşmeler yapacak. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?