• DOLAR
  %-0,02
 • EURO
  %-0,20
 • ALTIN
  %-0,00
 • BIST
  %0,85
DİYARBAKIR’DA 6 MARKETE CEZA YAĞDI

DİYARBAKIR’DA 6 MARKETE CEZA YAĞDI

Diyarbakır merkez Yenişehir ilçesinde Belediye zabıta ekiplerince yapılan denetimlerde, fahiş fiyatla satış yaptıkları ve son kullanım tarihi geçmiş ürünleri bulundurdukları gerekçesiyle 6 markete ceza uygulandı.

MEDYA21- Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde Belediye zabıta ekiplerince yapılan denetimlerde, fahiş fiyatla satış yaptıkları ve son kullanım tarihi geçmiş ürünleri bulundurdukları gerekçesiyle 6 markete ceza uygulandı.

Ülke genelinde Ticaret Bakanlığı’nın fahiş fiyat artışları ile stokçuluk eylemlerinin yakından takibi amacıyla başlattığı denetimler, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci’nin talimatıyla Yenişehir ilçesinde de gerçekleştirildi. Denetimlerini sıklaştıran zabıta ekipleri, market ve fırınlarda stokçuluk, gramaj, etiket ve fiyat denetimi yaptı. Denetimlerde, gıda ürünleri başta olmak üzere temel ihtiyaç maddeleri ürünlerinin etiket, son kullanma tarihi ve gramajlarına bakan zabıta ekipleri, daha sonra raflardan aldıkları ürünleri kasada okutarak, ürünlerin etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasında bir fark olup olmadığını kontrol etti.
Ticaret İl Müdürlüğü personelleri ile birlikte yapılan kontroller sonucunda, 3 Markette ürünlerin raflardaki fiyatı ile kasa fiyatlarının aynı olmadığı tespit edilirken, 3 markette ise son kullanım tarihi geçmiş ürünlerin satışının yapıldığı belirlendi. Ba marketler hakkında tutanak tutularak, cezai işlem gerçekleştirildi.
İlçede stokçuluk ya da fahiş fiyatlarla haksız kazanç elde etmek isteyenlere karşı gereken yasal yaptırımların uygulandığını belirten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, “Ticaret İl Müdürlüğü ekipleriyle birlikte yapılan denetimlerde, etiket fiyatlarından alış satış fiyatlarına kadar tüketicinin korunmasına yönelik tüm ayrıntılar titizlikle incelenmektedir. Denetimlerimizde sadece tüketici olan vatandaşımız değil, haksız rekabete maruz kalan esnaf kardeşlerimizi de korumaktayız. Amacımız, stokçuluğun önüne geçmek ve vatandaşlarımız ile esnafımızın ekonomik çıkarlarını korumaktır’’ dedi. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?