DÜRÜM İÇİN CANINDAN OLDU

DİYARBAKIR'DA, HAYIRSEVER BİR VATANDAŞIN DAĞITTIĞI EKMEK ARASI TAVUK DÜRÜMÜ ALABİLMEK İÇİN YOLUN KARŞISINA GEÇMEK İSTEYEN AFGANİSTAN UYRUKLU GÖÇMENE ARAÇ ÇARPTI. AĞIR YARALANAN GÖÇMEN KALDIRILDIĞI HASTANEDE YAPILAN TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN HAYATINI KAYBETTİ. (SEDAT IRMAK/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır'da, hayırsever bir vatandaşın dağıttığı ekmek arası tavuk dürümü alabilmek için yolun karşısına geçmek isteyen Afganistan uyruklu göçmene araç çarptı. Ağır yaralanan göçmen kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

MEDYA21– Avrupa’ya gitme hayaliyle ülkelerinden ayrılan, aralarında çok sayıda çocuğun da bulunduğu yüzlerce düzensiz göçmen grubunun bu hayali, günlerce yapılan yaya yolculuk sonrası Diyarbakır Otogarında son bulurken, paraları biten ve otobüslerin de almadığı grup, Diyarbakır-Şanlıurfa yolundaki Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne sığındı.
ÜCRETSİZ DÜRÜM DAĞITILDI
Yaşam alanları otogar bahçesi olan göçmenlerin yemek ihtiyacı, Kızılay ve hayırsever vatandaşlar tarafından karşılanıyor. Diyarbakırlı hayırsever bir vatandaş, fırsat buldukça otogar önünde bekleyen vatandaşlara ücretsiz yemek dağıtıyor. Hayırsever vatandaş, bugün de yüzlerce kişi için ekmek arası tavuk dürüm yaptırdı. Otogar karşısında gelen yemek dağıtım aracını gören mülteciler, dürüm paketini almak için toplandı. Dağıtılan dürümü almak için caddenin karşısına geçmek isteyen Afganistan asıllı göçmene plakası ve markası belirlenemeyen otomobil çarptı.
Çarpanın etkisiyle kaldırıma fırlayan göçmeni gören vatandaşlar durumu 112 sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alırken, sağlık ekipleri de ağır yaralanan ve ismi öğrenilemeyen Afganistan uyruklu göçmeni ambulansla Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürdü. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen Afganlı genç hayatını kaybetti.
Kaza ile ilgili polisin inceleme başlatırken, 20 gün önce de Diyarbakır Otogar önünde benzer bir kazanın daha yaşandığı ve yemek dağıtımı sırasında yolun karşısına geçmek isteyen bir göçmene daha araç çarpması sonucunda hayatını kaybetmişti. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir