• DOLAR
  %0,00
 • EURO
  %0,05
 • ALTIN
  %0,26
 • BIST
  %-0,21
ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ ENGEL TANIMIYOR

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ ENGEL TANIMIYOR

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçe Belediyesi, engelli bireylerin hayatlarındaki engelleri aşmalarını kolaylaştırmak amacıyla Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitimleri sürdürüyor.

MEDYA21- Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde Engelli vatandaşları aktif bir şekilde topluma kazandırmak, moral ve motivasyonlarını yüksek tutmak amacıyla Yenişehir Belediyesi tarafından oluşturulan Engelsiz Yaşam Merkezi’nde, engelliler özel eğitmenler tarafından eğitilirken, etkinlikler de düzenleniyor.

Yenişehir’in Fabrika mahallesinde oluşturulan Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitilen engellilerin aktif bir şekilde topluma kazandırılması için eğitimin yanı sıra etkinliklerin sürdürüldüğünü belirten Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, “Bir kısmı hafif engelli, bir kısmı ise ağır engelli olan vatandaşlarımızın kişisel yaşamlarından, iş ve sosyal çevrelerine kadar karşılaştığı sorunların çözümü noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

HER SAĞLIKLI İNSAN BİR ENGELLİ ADAYIDIR
Kaymakam Beşikci,  Engelsiz Yaşam Merkezi’ndeki aktiviteler ve eğitimlerle engelli vatandaşların topluma kazandırılması ve moral motivasyonlarının yüksek tutulması noktasında yardımcı olmaya çalıştıklarını da ifade ederek, “Onlarla empati kurarak her sağlıklı insan bir engelli adayıdır cümlesini aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor. Sağlıklı olarak bizler, engelli bireyleri düşünmedikçe ve onların ihtiyaçlarını karşılamadıkça bu vicdani yara her geçen gün daha da kanamaya devam edecektir. Engellilere karşı anlayış ve sevgi ile çalışmalarımızı devam ettireceğiz” diye konuştu.

PSİKO SOSYAL DESTEK
Öte yandan, Yenişehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde haftanın dört günü Özel Eğitim Öğretmenleri aracılığı ile engelli bireylere yönelik olarak psiko-sosyal destek de veriliyor. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?