HABERSİZ DOKTOR, AVUKAT VE UZMAN ÇAVUŞ OLDU!

DİYARBAKIR'DA YAŞAYAN RAUF BULUT, KİMLİK NUMARASI DOLANDIRICILARIN ELİNE GEÇİNCE ADINA BİRÇOK DAVA DOSYASI AÇILMAYA BAŞLADI. SATIŞ SİTESİ ÜZERİNDE KENDİSİNİN DOKTOR, AVUKAT VE UZMAN ÇAVUŞ KİMLİĞİYLE FARKLI İNSANLARI DOLANDIRDIĞI ORTAYA ÇIKAN BULUT, HAYATININ ŞOKUNU YAŞADI. (MURAT BAŞAL/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır'da yaşayan Rauf Bulut, kimlik numarası dolandırıcıların eline geçince adına birçok dava dosyası açılmaya başladı. Satış sitesi üzerinde kendisinin doktor, avukat ve uzman çavuş kimliğiyle farklı insanları dolandırdığı ortaya çıkan Bulut, hayatının şokunu yaşadı.

MEDYA21- Diyarbakır’da yaşamını sürdüren Rauf Bulut, kimlik numarası dolandırıcıların eline geçince 3 ayda adına açılan dolandırıcılık dosyaları ve telefonuna gelen aramalardan dolayı karakola giderek şikayetçi oldu. Hayatının şokunu yaşayan Bulut,  adına doktor, avukat ve uzman çavuş kimliği ile birçok sitede satış yapıldığı ve vatandaşları dolandırdığını öğrenince evinde huzur kalmadığını söyledi. Haberi olmadan birçok olaya karışan Bulut, şimdilerde tehdit edilmeye başlandığını açıkladı.

İLKOKUL MEZUNUNA 3 KİMLİK ÇIKARILDI
Bulut, ilkokul mezunu olduğunu ve adına düzenlenen sahte doktor, avukat ve uzman çavuş kimliğinden haberi olamadığını ve birçok vatandaşın kendisini dolandırıcı olduğunu zannettiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

“Bundan bir buçuk ay önce Adıyaman Kahta’dan bir kişi beni aradı, polis memuru olduğunu ve telefon dolandırıcılığı yaptığımı söyledi. Adama inanmadım, dolandırıcı sandım yüzüne telefonu kapattım. Tekrardan aradı, bir sitede dolandırıcılık yaptığımı söyledi, bunun ben olmadığımı söyledim. Ben de 155’i aradım beni arayanın numarasını istediler, sonra bana dönüş yaparak dolandırıcı olabilir olmaya da bilir diyerek dikkat etmemi söylediler. Üzerinden bir buçuk ay daha geçti, karakoldan beni çağırdılar, ne iş yaptığımı sordular. Çiftçi ve ilkokul mezunu olduğumu söyledim. Bana orada doktor kimliğim olduğunu söylediler. Adıma doktor kimliği düzenlenmiş, ben milleti alış veriş sitesinden dolandırıyormuşum. Kimlik kartına baktık fotoğraftaki ben değildim, aynı zamanda gün ve ay doğum günümde tutmuyordu. Sadece benim kimlik numaram ve adımı kullanmış. İfademi verip dolandırıcıdan şikayetçi oldum. Aradan bir hafta geçmedi tekrardan beni çağırdılar, İstanbul’dan 3 dosyam geldiğini söylediler. Alış veriş sitesinden televizyon ve telefon istemişim uzman çavuş, avukat ve doktor kimliği ile milleti dolandırdığımı söylediler. Biri de babamı aramış ve sert kayaya çarptığımızı söyleyerek tehdit etmiş. Babam da beni aradı birinin onu aradığını ve sevgilisini dolandırdığımı söyledi. Ben de o kişiyle iletişime geçtim, dolandırıcı olmadığımı ilkokul mezunu olduğumu söyledim. Kimlikte fotoğraf, doğum tarihi uyuşmuyor, kimlik numaramı kullanıyor. Bütün vatandaşlara sesleniyorum, bu kişilere inanmasınlar benim kimlik numaram ve adımı kullanıyorlar, hesaplar bana ait değil. Kendi kafalarına göre araç ruhsatı yapmışlar benim arabam diye teminat olarak milleti kandırıyor. Yetkililer bir an önce bu kişiyi bulsunlar, bu iş çözülsün artık, evde huzurum kalmadı psikolojim bozuldu.” (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir