GELECEK VAAT EDEN MİNİK FUTBOLCULAR

ALT YAPI VE TESİSLEŞMEYE VERDİĞİ ÖNEM VE PROFESYONEL KULÜPLERE KAZANDIRDIĞI YILDIZ ADAYI SPORCULARLA ADINDAN SÖZ ETTİREN DİYARBAKIR DSİSPOR'UN 3 YILDIR EMEK VERDİĞİ 13 YAŞ ALTI FUTBOLCU GRUBU GELECEK VAAT EDİYOR. (MEHMET ÇAKAN/DİYARBAKIR-İHA) Alt yapı ve tesisleşmeye verdiği önem ve profesyonel kulüplere kazandırdığı yıldız adayı sporcularla adından söz ettiren Diyarbakır DSİspor'un 3 yıldır emek verdiği 13 yaş altı futbolcu grubu gelecek vaat ediyor.

MEDYA21- Antalya’da katıldığı turnuvada rakiplerini dize getirerek, şampiyon olan takımın birçok oyuncusu Süper Lig ekipleri tarafından yakın takibe alındı. Alt yapıya yaptığı yatırım nedeniyle ailelerin ve çocukların futbolda umudu haline gelen Doğu ve Güneydoğu’nun Altınordusu olarak değerlendirilen Diyarbakır DSİspor, hazırladığı yeni jenerasyon ile konuşuluyor.

Doğum tarihleri 2008, 2009, 2010 ve 2011’den oluşan 40 kişilik grup, birbirinden yetenekli isimlerle gelecek için umut veriyor. Antrenörler Ahmet Tanış ve Müslüm Doğan tarafından 3 yıldır emek verilerek hazırlanan futbolcu grubu, son olarak 8 takımın katılımıyla Antalya’da yapılan turnuvada şampiyon olurken, birçok oyuncu şimdiden Süper Lig’in önemli kulüpleri tarafından mercek altına alındı.
YILDIZ ADAYLARI
Bu jenerasyonun üç yıllık titiz çalışmanın ürünü olduğunu belirten Yeşil-Beyazlı kulübün emektar teknik adamları Ahmet Tanış ve Müslüm Doğan, “Süper Lig’e giden oyuncularımız var. Birçok oyuncuya da iyi kulüplerden teklifler geliyor. Bu oyuncuların bir çoğunun yakın gelecekte üst liglerde başarıdan başarıya koşacağına inanıyoruz. Bu imkanları oluşturan DSİ Bölge Müdürlüğümüze, DSİspor yönetimimize çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandılar. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir