TRAFİĞE KAPALI SOKAK ÇOCUK OYUN ALANI OLUYOR

MEDYA21- Yenişehir ilçesinin Ofis semtindeki Tarım İl Müdürlüğü ek binasının yanında bulunan ve trafiğe kapalı olan sokak, Yenişehir Belediyesi tarafından uygulanan ‘Çocuk Sokağı Projesi’ kapsamında çocuk oyun alanına dönüştürülüyor.

İlçede bir ilk olma özelliği taşıyan sokakla ilgili açıklama yapan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, çocukların gelişimine ve hayallerini gerçekleştirmelerine destek olmayı amaçladıklarını belirterek, “Çocuk sokağı projesi ile ilçemizdeki çocukların düşlerini gerçekleştirebileceği sosyal, zihinsel ve dil gelişimlerine katkı sağlayacak oyunlarla psikomotor becerilerini geliştirmeyi hedef aldık. Çocukların takım bilinci, empati kurma, işbirliği yapma, koordinasyon sağlama, stratejik ve yaratıcı düşünebilme gibi nitelikleri kazanabilecekleri özel bir park inşa ediyoruz” dedi.

SÜPRİZLERLE DOLU
Yenişehir Belediyesi’nin ayrıca çocuk dostu bir Belediye olduğunu da anlatan Beşikci, “Trafiğe kapalı bir alanda bulunacak olan Çocuk Sokağımızda mini futbol ve basketbol sahası, kaykay pisti, bisiklet yolu, koşu parkurları, meyve bahçeleri, çocuk oyun grupları, renkli yumuşak zemin, macera park, çizgi oyun alanları ve oturma alanlarının inşa edilecek. Bölgemizde bir ilk olacak olan bu sokağımızda çocuklarımız için içerisinde çeşitli sürprizlerimiz de olacak. Projemizin şimdiden ilçemize ve biricik çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir