• DOLAR
  %-0,02
 • EURO
  %-0,20
 • ALTIN
  %-0,00
 • BIST
  %0,85
GELENEKSEL MOTİFLER ÇALIŞTAYI YAPILDI

GELENEKSEL MOTİFLER ÇALIŞTAYI YAPILDI

Diyarbakır Yenişehir Belediye Başkanlığı Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Diyarbakır’a özgü geleneksel motiflerin tasarlanması çalıştayı gerçekleştirildi.

MEDYA21- Yenişehir Belediye Meclisi salonunda yapılan çalıştaya; Dcle Üniversitesi, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Olgunlaşma Enstitüsü, Büyükşehir  Belediyesi ADEM Koordinatörleri, usta öğreticileri, Foto No21 Derneği, Yazılımcılar ve Grafikerciler Derneği  temsilcileri ile Halkoyunları Federasyonu Hakemi Celal Tanış, tarihçi ve araştırmacı yazar A. Aziz Yatkın ile araştırmacı yazar Sıddık Algül katıldı.

Kadın ve Aile Sağlığı Müdürlüğü Moderatörlüğünde grçekleştirilen çalıştayın açış konuşmasını yapan Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Temel, “Belediyemize bağlı ADEM’lerde bulunan kurslar ve diğer merkezlerde devam eden mesleki beceri kurslar kapsamında üretilen ürünlere kültürel ve ekonomik  değerlerin yanında Diyarbakır’a özgü geleneksel motiflerin tasarlanması konusunda siz katılımcılar fikir ve bilgilerinizle büyük katkı sunacağınıza inanıyorum. Çlıştayda alınan karar ve önerileri rapor haline getireceğiz” dedi.

Katılımcılar ise, 10 dakikada açılış, 5 dakikada kapanış konuşmalarında, çalıştıkları alanlarda mesleki bilgi ve deneyimleri ile fikri çıktılarını paylaştılar. Çalıştayın, Diyarbakır’a özgü motiflerin tasarlanması açısından çok verimli geçtiği açıklandı. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?