KADINLARIN YENİ GÖZDESİ: ADEM

MEDYA21- Türkiye Gazi ve Şehit Aileleri Vakfı Diyarbakır  Şube Başkanı Atik Tartuk ve yönetim kurulu üyeleri Bağlar İlçesi ADEM  Koordinatörü Arzu Çetin’i makamında ziyaret etti. Aile Destek Merkezinde yapılan çalışmalar ve verilen hizmetler hakkında bilgi veren Adem Koordinatör  Çetin, Bağlar ilçesinde faaliyet gösteren merkezde kadınlara çeşitli branşlarda eğitim verdiklerini söyledi.

Bağlar ilçesinde faaliyet gösteren 5 Aile Destek Merkezinde 20 den fazla kurs açtıklarını anlatan Koordinatör Arzu Çetin, şöyle konuştu:

“ADEM’lerimizde eğitim, öğretim ve üretimi içeren kurslarla birçok  kursiyerimize hem istihdam sağlıyor, hem de kazanılan bilgi ve becerilerle devamlılık elde ediyoruz. Kursiyerlerimiz kurslara devam ederken, çocukları da oyun odalarında eğitiliyor. Sanatsal meslek edinme ve hobi alanındaki kurslarda, el sanatları, çocuk odası hazırlama, cilt bakımı, çeyiz hazırlama, tel kırma, keçe yapımı, sabun, kıyafet, şal, bebek, tablo, deri çanta, bilgisayarlı muhasebe, dikiş, filografi, kuaför, pilates, diyetisyen, ingilizce, aşçılık, okuma-yazma hasta ve yaşlı bakımı, dekoratif ev aksesuarları, satranç, rölyef  gibi dallarda eğitim veriyoruz.”

Türkiye Gazi ve Şehit Aileleri Vakfı Diyarbakır Şube Başkanı Atik Tartuk ise,  ilçedeki gençlere ve ev hanımlarına yönelik  açtıkları bir birinden değerli beceri kursları  ve verdikleri güzel hizmetlerden dolay Kaymakam Yavuz Güner ile ADEM Koordinatörü Arzu Çetin’e kursiyerler adına teşekkür etti. HABER MERKEZİ

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir