• DOLAR
  %-0,03
 • EURO
  %-0,66
 • ALTIN
  %0,65
 • BIST
  %-0,15
KAÇAK HAFRİYATÇILAR UYDUDAN İZLENECEK

KAÇAK HAFRİYATÇILAR UYDUDAN İZLENECEK

KAÇAK HAFRİYATÇILAR UYDUDAN İZLENECEK Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, geliştirdiği yeni bir sistemle kent genelindeki hafriyat taşıma araçlarını uydudan izleyecek. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, kentteki kaçak hafriyat dökümünü engellemek amacıyla “Araç Takip Sistemi” geliştirdi. Ekipler, sistemle kent genelinde faaliyet gösteren hafriyat taşıma araçlarını izleyerek, kaçak hafriyat dökümünün önüne geçecek. Yaklaşık 1,5 ay önce uygulanmaya başlanan […]

KAÇAK HAFRİYATÇILAR UYDUDAN İZLENECEK

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, geliştirdiği yeni bir sistemle kent genelindeki hafriyat taşıma araçlarını uydudan izleyecek.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, kentteki kaçak hafriyat dökümünü engellemek amacıyla “Araç Takip Sistemi” geliştirdi. Ekipler, sistemle kent genelinde faaliyet gösteren hafriyat taşıma araçlarını izleyerek, kaçak hafriyat dökümünün önüne geçecek.

Yaklaşık 1,5 ay önce uygulanmaya başlanan araç takip sistemine 30 Mayıs’a kadar geçmeyen şahıs veya firmaların hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıkları taşıma izin belgeleri iptal edilecek. Çevre Kontrol Denetim Şube Müdürlüğü, hafriyat sahalarındaki çalışmaların düzenli yapılıp yapılmadığını ve hafriyat taşımacılığı ile dökümleri ve kazı çalışmalarını etkin bir şekilde denetliyor. Ekipler, kanun ve yönetmeliklere aykırı olduğunu tespit ettikleri durumlara cezai işlem uyguluyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?