KADIN EMEĞİ KEÇİ BURCUNDA DEĞERLENDİRİLECEK

MEDYA21– Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, kadınların sosyal yaşama katılımlarını ve istihdama destek sağlamak için birçok alanda çalışmalarına devam ediyor. Çevre düzenleme çalışmaları tamamlanan ve kentin yeni kültür-sanat alanına dönüştürülen Keçi Burcu’nda, kadınlar mutfakta ürettikleri yöresel yemekleri yerli ve yabancı turistlerin beğenisine sunacak.

Kentin gastronomisine katkı sunacak olan projede, 30 kadının ürettiği tescilli yöresel yemeklerin Keçi Burcu’nda kurulacak stantlarda satışı yapılacak. Proje sayesinde kadınlar, ailelerine ekonomik anlamda katkı sağlayacak.

Yöresel yemekler eğitimi 

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, tescilli Diyarbakır yöresel yemekleri eğitiminin startını kentte kadın alanında faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu temsilcilerine,  Koşuyolu Parkında yer alan Hanımlar Lokali ve Spor Merkezi’nde yaptığı bilgilendirmeyle başlattı.

Düzenlenen bilgilendirme toplantısında Keçi Burcu’nun işlevlendirilmesi projesi kapsamında kadınlara verilecek olan yöresel yemekler eğitimi ile ilgili bilgiler paylaşılarak, eğitimlerden istifade etmek isteyen kadınların yönlendirilmesi istendi.

Eğitime 100 kadın kabul edilecek

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, tescilli Diyarbakır yemekleri eğitimine 100 kadını kabul edecek. Daha önce mutfak sanatları eğitimi almış 18-30 kadınlara öncelikli verilecek projede, kursiyerlere yöresel ürünlerin üretimi ve sunumu ile ilgili eğitimler verilecek. Büyükşehir Belediyesi, eğitim sonunda tescilli Diyarbakır yemeklerini öğrenen 30 kadına, Keçi Burcu’nda yer tahsis ederek ürettikleri ürünlerin satışına imkân tanıyacak. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir