TRAMVAY PROJESİ ZEMİN ETÜT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

MEDYA21– Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara ucuz, güvenli ve konforlu ulaşım hizmetleri sunmak için Hafif Raylı Sistem Projesi’nde çalışmalarına devam ediyor. Ulaşım Daire Başkanlığı’nın, 2023’de hizmete sunmayı planladığı Dağkapı-Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi arasındaki Raylı Sistem Hattı’nda proje çalışmaları kapsamında zeminde jeolojik-jeoteknik etütlerini yaparak raporlandıracak.

Uzunluğu 14.1 kilometre ve 23 istasyondan oluşacak tramvay projesinde ekipler, raylı sistem güzergâhının jeolojik modelinin ortaya çıkartılması ve jeoteknik parametrelerinin elde edilmesine yönelik 6 Haziran’dan itibaren sondaj çalışmaları yürütüyor.  Kentin çehresini değiştirecek ve işletmeye alındığında günlük yaklaşık 74 bin 342 yolcu taşıyacak hafif raylı sistemin güzergâhı boyunca 23 zemin araştırma sondajı yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin, tramvay için belirlediği güzergâhta yapılacak zemin etüt çalışmaları sonucunda, zemini kötü durumda olan yerlerde güçlendirme çalışmaları yürütülecek. Ulaşım Daire Başkanlığı, hafif raylı sistem için yürüttüğü zemin etüt çalışmalarını 7 gün içinde tamamlayacak. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir