KAYAPINAR BELEDİYESİNDEN KİTAP DESTEĞİ

MEDYA21- Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçe Belediyesi, ilk orta ve lise olmak üzere 85 okula 35 bin adet kitap desteğinde bulundu. Belediye bahçesinde düzenlenen dağıtım töreninde, kitaplar okullardaki kütüphanelere konulmak üzere okul yöneticilerine teslim edildi.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç, kitapların tesliminde yaptığı açıklamada, belediye olarak eğitim ve kültüre önem verdiklerini belirterek, çocukları geleceğe hazırlamaya çalıştıklarını söyledi. Koç, “Kayapınar Belediyesi olarak sene başında ‘Kayapınar Okuyor’ projesini başlatmıştık. Tüm okullarımızda 1. sınıflar hariç ilk 15 dakika derse girdiklerinde çocuklarımız kitap okuyarak başlıyorlar. Tüm okullarımızda istisnasız yürütülüyor. İhtiyaç sahibi olan okullarımıza da kitap vereceğiz” dedi.

Kaymakam Koç, bugüne kadar 105 bin adet kitap dağıttıklarını da ifade ederek, “Tüm okullarımızın kitap sorununu giderdik. Önümüzdeki yıl içerisinde 9 Z kütüphane yapıyoruz. Daha önce de 55 tane yapmıştık. Okullarımızda kütüphane ve kitap sorunu olmayacak. Amacımız okuyan ve sorgulayan bir gençlik yetiştirmektir. Onları hayata en iyi şekilde hazırlamak, milli ve manevi değerlerine sahip bir nesil yetiştirmek için çalışıyoruz. Belediyemizin ve kaymakamlığımızın imkanlarını da çocuklarımız ve gençlerimiz için kullanıyoruz” diye konuştu. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir