• DOLAR
  %-0,03
 • EURO
  %-0,11
 • ALTIN
  %0,05
 • BIST
  %-0,10
YENİŞEHİR’DE 13 BRANŞTA ÜCRETSİZ KURS

YENİŞEHİR’DE 13 BRANŞTA ÜCRETSİZ KURS

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde Kaymakamlık ve  Belediyenin işbirliğiyle sağlıklı bireylerin yetişmesi ve sporun bir yaşam biçimi haline getirilmesi amacıyla 13 branşta ücretsiz kurs açıldı.

MEDYA21-  Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesindeki El Cezeri parkı, Şehitlik Spor Kompleksi, Sur Gençlik Merkezi ve Seyrantepe spor salonunda voleybol, yüzme, halk oyunları, futbol, satranç, basketbol, jimnastik, step aerobik, atletizm, yakın savunma, dart, Kickboks olmak üzere 13 branşta kurs başlatıldı.

Vatandaşların spordan uzak kalmamaları için yaz döneminde olduğu gibi kış döneminde de kış spor kursları başlattıklarını belirten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, ücretsiz olarak başlattıkları kurslardaki eğitimlerde başarılı ve yetenekli olan kursiyerleri destekleyeceklerini söyledi. İlçede bulunan 7‘den 70’e tüm vatandaşları spor kurslarına davet eden Beşikci, şöyle dedi:

“Sağlıklı bir yaşam için spor büyük önem arz etmektedir. Açtığımız ücretsiz spor kurslarımızın kış dönemi kayıtlarımız devam etmektedir. Kış sporlarıyla ilçemizde bulunan tüm çocuklarımız tüm gençlerimiz ve yetişkin vatandaşlarımız arzu ettiği sporu yapabilme imkanına kavuşmasını sağlamış bulunmaktayız. Yenişehir Kaymakamlığı ve Belediyesi olarak vatandaşlarımızın her türlü sporu yapabilmelerinin gayreti içinde olduk ve olmaya da devam edeceğiz.”

Kış Spor okullarındaki eğitim sonucunda başarılı ve yetenekli vatandaşların, yetenekli oldukları branşlarda yarışmalara ve olimpiyatlara hazırlanmaları için destekleyeceklerini de anlatan Beşikci,’’Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz ile ortaklaşa yürüteceğimiz çalışmalarımızda spor branşlarında başarılı olan, yetenekli sporcularımızın lisanslarını da çıkartıp, Askeri Polis Okulları, Spor Liseleri ve Beden Eğitimi Bölümleri sınavlarına da hazırlayacağız. Bunun yanı sıra ayrıca astım tanısı almış çocuklara  daha kaliteli nefes alabilmeleri için yüzme kursumuz da devam etmektedir’’şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?