• DOLAR
  12,4902
  %4,09
 • EURO
  14,1332
  %4,94
 • ALTIN
  720,04
  %4,34
 • BIST
  1.776
  %-2,35
KEÇİ BURCU SANATLA BULUŞTU

KEÇİ BURCU SANATLA BULUŞTU

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin “Köşe Bucak Sanata Doyacak” temasıyla kentin yeni sanat merkezi  Keçi Burcu’nda açık hava etkinliği düzenledi.

MEDYA21– Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Diyarbakır Surlarıyla sanat etkinliklerini bütünleştirmek için yeniden düzenlenen Keçi Burcu’nda, ziyaretçilerini hafta sonu boyunca çeşitli etkinliklerle ağırladı. İki gün boyunca sergi, konser, halk oyunları, dengbej divanı, kuartet performansı, bando performansı ve açık hava sinema gösterimi yapılan burçta, kenti gezmeye gelen yerli ve yabancı turistlere keyifli anlar yaşatıldı.

Yöresel halk oyunlarına eşlik eden ziyaretçiler, kurulan dengbej divanında seslendirilen birbirinden güzel klam ve stranları dinledi. Diyarbakır türkülerine eşlik ederek halaylar çekti. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen etkinler, Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı. Büyükşehir Belediyesi, ‘Köşe Bucak Sanata Doyacak’ temasıyla başlattığı açık hava etkinliklerini yaz boyunca gerçekleştirmeye devam edecek. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?