KİTABININ GELİRİNİ ÇOCUKLARA BAĞIŞLADI

MEDYA21- Diyarbakırlı Yazar ve Şair Devran Sinanoğlu’nun,  ‘Sur Halkı Kralı’ adlı 10’ncu kitabının 2’nci baskısı raflardaki yerini aldı. Sosyal sorumluluk projelerine de destek veren Sinanoğlu, kitabının gelirini çocuklara bağışladı.

Yazarlık serüvenine 2011 yılında başlayan Devran Sinanoğlu 10’ncu kitabı olan ‘Sur Halkı Kralı’nın ikinci baskı yapmasının kendisini son derece memnun ettiğini ve kitaptan elde ettiği geliri, ‘Sağlıklı Bir Gelecek İçin Kitap Okumalı ve Okutmalıyız’ projesine bağışladığını söyledi. Bir süre önce bazı gönüllü arkadaşlarıyla birlikte başlattıkları proje kapsamında şimdiye kadar 30 köy okulunun kütüphanesine destek verdiklerini. hedeflerinin 100 köye ulaşmak olduğunu da anlatan Sinanoğlu, şöyle dedi:

“Sağlıklı Bir Gelecek İçin Kitap Okumalı ve Okutmalıyız’ projemize yoğun ilgi var. 30 köy okulundaki öğrencilerimizi 22 bin 470 kitapla buluşturduk. Bizlere gelen kitapları yaş aralığına göre ayırıyoruz. Sonra idareciler ile iletişime geçip, öğrenci sayısına göre kitap götürüyoruz. Okullara sadece çocuk kitapları götürmüyoruz. Test, yardımcı kaynak kitapları da götürüyoruz. Ağırlığımız daha çok ilk ve ortaokuldaki kardeşlerimize yöneliktir. Onlara öykü ve masal kitaplarının yanı sıra zaman zamanda defter, silgi, kalem, çanta vs. gibi kırtasiye ürünleri de götürüyoruz. Bu destekleri yaparken hiç bir öğrenciyi maddi durumu iyi veya kötü diye ayırmıyoruz. Çünkü birine verseniz, diğerine vermeseniz bu olmaz. Çocuk kendini dışlanmış hisseder, psikolojik olarak kötü olur. Bu hassasiyetleri de göz ardı etmeden yardımlarımıza devam ediyoruz.”

HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM

Kendilerine destek olan tüm hayırseverlere, öğrenci ve veliler adına çok teşekkür ettiğini ifade eden Sinanoğlu, “Bize yardım edenlerden kesinlikle para kabul etmiyoruz. Yardımda bulunmak isteyen arkadaşlarımız bize kitap veya kırtasiye ürünleri alsınlar yeterli. Bu proje de herkesin yardımına ihtiyacımız var” diye konuştu.

Sinanoğlu, Sur Halkı Kralı kitabının 2’nci baskı yaptığını da anımsatarak, kitaptan elde edeceği geliri projelere aktaracağını, dolayısıyla ne kadar çok baskı yapılırsa projeye daha fazla kaynat aktarılacağını sözlerine ekledi. HABER MERKEZİ

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir