MİNERAL, KAYAÇ VE FOSİLLERİN GİZEMİ

DİCLE ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK EĞİTİMİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ TARAFINDAN DÜZENLENEN VE DİCLE ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MADEN MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜNÜN KATKILARINI SUNDUĞU "MİNERALLER, KAYAÇLAR VE FOSİLLERİN GİZEMİ" ADLI ATÖLYE ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. (BERİTAN KAYA/DİYARBAKIR-İHA) Dicle Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen ve Dicle Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği bölümünün katkılarını sunduğu 'Mineraller, Kayaçlar ve Fosillerin Gizemi' adlı atölye çalışması gerçekleştirildi.

MEDYA21- Dicle Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen ve Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği bölümünün katkı sunduğu ‘Mineraller, Kayaçlar ve Fosillerin Gizemi’ adlı atölye çalışması gerçekleştirildi.

Maden Mühendisliği Jeoloji Laboratuvarında öğrencilere kayaçların oluşumu, döngüsü ve değişimi hakkında aşamalı olarak bilgi veren Prof. Dr. Orhan Kavak, canlı kalıntıların yer aldığı kayaçlara örnekler vererek fosil oluşumunu ve evrelerini gösterdi. Görsellerle desteklenen atölye çalışması, öğrencilerin kayaçları incelemesiyle sona erdi. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir