• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,27
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %3,08
OKUL KANTİNLERİ MERCEK ALTINDA

OKUL KANTİNLERİ MERCEK ALTINDA

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı gıda denetim ekipleri, yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasından sonra okul ve pansiyonlarda bulunan kantinlere ve yemekhanelere yönelik denetimlere hız verdi.

MEDYA21- Bağlar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki eğitim kurumlarının kantinlerini mercek altına alarak, miadı geçen gıdalardan kantinlerin temizliğine kadar bir çok başlık altında denetimler uyguluyor. Kantin işletmecilerini uyaran ekipler, pandemi nedeniyle önemi artan sağlık kurallarından hiçbir şekilde taviz verilmeyeceğini dile getirdi.

Diyarbakır’da öğrenci hacminin en fazla olduğu bölge olan Bağlar’da yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasından sonra gözler okul kantinleri ve yemekhanelerindeki gıdaların hijyen koşullarına çevrildi. Pandemi nedeniyle öğrencilerin sağlıklı şartlarda beslenmesi önem kazanırken, bu yönde çalışma başlatan Bağlar Belediyesi ekipleri,  sahada denetimler gerçekleştiriyor.

Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla ilçedeki eğitim kurumlarının gıda hazırlanma ve sunum birimlerini mercek altına alarak, tarihi geçen gıdalar, personel hijyen bakımı, kantinlerin zemin temizliği ve bakım onarımı, gıda sunumunda kullanılan araç ve gereçlerin hijyen olması, gıda üretim bölümlerinin steril olması gibi başlıklarda incelemelerde bulunuyor.
AÇIKTA GIDA SATIŞINA İZİN YOK
Kantin ve pansiyon işletmecilerini kurallara titizlikle uymaları konusunda uyaran ekipler, eğitim kurumlarının çevresinde faaliyet gösteren işletmelere de açıkta gıda satmamaları konusunda uyarılarda bulunarak sigara başta olmak üzere sağlığa zararlı ürünlerin satışı konusunda taviz verilmeyeceğinin altını çizdi. (İHA)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?