PANDEMİNİN STRESİNİ BÖYLE ATTILAR

DİYARBAKIR'DA 70'LİK DEDE ŞALVARINI GİYDİ, BASKETBOL TOPUNU ALIP POTAYA KOŞTU (MURAT BAŞAL/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır'da şalvar giyen 70'lik dedeler, basketbol topunu alıp potanın önüne geçti. Korona virüs nedeniyle evden çıkmayan 'şalvarlı dedeler' pota önündeki maharetleri ile gençlere taş çıkararak, pandeminin stresini attı.

MEDYA21– Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesindeki bir parkta ikisi de 8 çocuk babası olan 73 yaşındaki Sait Özkılıç ile 65 yaşındaki Hafız Güneş, arkadaşları ile parkta sohbet ettikleri esnada gençlerin basketbol oynadığını gördü. Bir anda gençlik yıllarına dönen Özkılıç ve Güneş, basketbol topunu alarak pota önünde hünerlerini sergiledi. Renkli görüntüler oluşturan şalvarlı dedeler, az da olsa pandeminin stresinden bir süra uzaklaşma fırsatı buldu.

“Daha önce bu topla hiç oynamamıştım”
Torun sahibi Sait Özkılıç, gençlere gençliğinin kıymetini bilmeleri çağrısında bulunarak, basketbolun güzel bir oyun olduğunu söyledi. Özkılıç, “Gençler top oynuyordu biz de seyrediyorduk. Birden gençliğimi hatırladım ve oynamak istedim. Daha önce bu topla hiç oynamamıştım. Topu elime aldığımda ilk başta biraz zorlandım. Sonra adapte oldum ve sayı yapmaya başladım” dedi.
“Sporun yaşı yoktur”
8 çocuk babası Hafız Güneş ise, sporun yaşının olmadığını belirterek, “Gençler basketbol oynuyordu, ben de oynamak istedim. Görmek ile oynamak arasında biraz fark var. 3 basket yapabildim. Gençler bize yardımcı oldu bir sefer gösterdiler, attığımız elin tarafından ayağımızı öne atmamız gerekiyormuş. Sporun yaşı yoktur. Hem eğlendik hem de hareket yapmamız için çok iyi oldu” diye konuştu. (İHA)

Yayım tarihi
Genel, Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir