• DOLAR
  %-0,04
 • EURO
  %-0,02
 • ALTIN
  %0,19
 • BIST
  %-0,10
SAĞLIĞA ZARARLI 4 TON HİNDİ ETİ İMHA EDİLDİ

SAĞLIĞA ZARARLI 4 TON HİNDİ ETİ İMHA EDİLDİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerince yapılan denetimlerde, bir depoda satışa hazır halde bekletilen miadı geçmiş 4 ton 200 kilogram hindi eti ele geçirilerek imha edildi.

MEDYA21- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, vatandaşların hijyenik ve güvenli gıdaya ulaşmasını sağlamak için denetimlerini sürdürürken, yasa ve yönetmeliklere aykırı davranan satıcılara da göz açtırmıyor.

Yılbaşı denetimleri kapsamında çalışmalar yürüten Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, halk sağlığını korumak için bünyesinde oluşturduğu ‘Gıda Denetim’ ekipleri aracılığıyla Yenişehir, Bağlar, Sur ve Kayapınar ilçelerinde gıda ürünü satışı yapan ve depolayan işyerlerini sıkı denetim altına aldı.

Yapılan denetimlerde, bir depoda son kullanım tarihi geçmiş 4 ton 200 kilogram hindi etine imha edilmek üzere el konulurken, iş yeri sahibine de cezai işlem uygulandı.

Yetkililer, yılbaşı tedbirleri kapsamında halk sağlığını korumak amacıyla denetimlerin sürdürüleceğini belirterek, halkın sağlığı ve kesesiyle oynanmasına müsamaha gösterilmeyeceğini bildirdi. HABER MERKEZİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?