• DOLAR
  %-0,03
 • EURO
  %-0,11
 • ALTIN
  %0,05
 • BIST
  %-0,10
SAKARYA CADDESİNDE ÇİZGİLİ ÖNLEM

SAKARYA CADDESİNDE ÇİZGİLİ ÖNLEM

Diyarbakır’da sokak sağlıklaştırma ve cephe düzenleme çalışmalarıyla modernize edilen Bağlar ilçesindeki Sakarya caddesinde kaldırım işgaline karşı çizgili önlem alınırken, seyyar satıcıların caddede satış yapmasına izin verilmeyecek.

MEDYA21- Bağlar ilçesinde kayıt dışı esnafı ikna etmek için başlatılan ruhsatlandırma çalışmaları sürdürülürken, Sakarya caddesinde yer alan iş yerlerinin önünde 1 metre 20 santim mesafede sarı çizgi ile esnafın alanı belirlendi. Bu alanda sergilenecek ürünler de bu çizgiyi aşamayacak.

Diyarbakır’da günlük ticaret hacminin en yüksek olduğu bölgelerin başında gelen Sakarya caddesinin düzene kavuşması için Belediyece önemli kararlar alındı. Seyyar satıcıların caddenin merkezinde yer alması yasaklanırken, dükkanlar da 1 metre 20 santimi aşamayacak şekilde işyerlerinin önünde ürünlerini sergileyebilecek. Bu kuralı ihlal eden esnaf hakkında yasal işlem yapılacak.

RUHSATLANDIRMAYA KOLAYLIK

Bağlar Belediyesi, kayıtdışı ekonomi kapsamına giren bölgedeki esnaflara yönelik ruhsatlandırma çalışması başlattı. İkna edilen esnafa ruhsat işlemlerinde kolaylık sağlanırken, zabıta ekipleri de, kaldırım işgallerine karşı Medine Bulvarı’ndan başlayıp Sağlık Ocağı caddesine kadar varan bölgede düzenli olarak denetimler yapacak.

Belediyenin çalışmalarına destek veren esnaflara teşekkür eden Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Göreve geldiğimizden beri Sakarya caddesini layık olduğu modern bir alışveriş merkezine dönüştürmek için çalışmalar yapıyoruz. Esnafımızla istişareli ve koordineli hareket ediyoruz. Belirlemiş olduğumuz kurallara herkes riayet ederse her şey çok daha güzel olacak, caddenin bir düzeni olacak. İnsanlar, alışverişe geldiğinde bu rahatlığı yaşayabilmelidir” dedi. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?