• DOLAR
  %-0,04
 • EURO
  %-0,02
 • ALTIN
  %0,19
 • BIST
  %-0,10
YENİŞEHİR’DE FIRINLAR DENETİM ALTINDA

YENİŞEHİR’DE FIRINLAR DENETİM ALTINDA

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ekmek fırınlarında  ruhsat, gramaj ve hijyen denetimleri gerçekleştirdi.

MEDYA21- Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde halkın sağlığını ve kesesini korumak amacıyla denetimlerini sıklaştıran  Belediye zabıta ekipleri, ekmek fırınlarını mercek altına aldı. Ekmeğin gramajı başta olmak üzere hijyen ve ruhsat denetimi yapan ekipler, fırıncılardan yasa ve yönetmenliklere uymalarını istedi.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci’nin ilçede fahiş fiyat ve hileli satışlara geçit verilmemesi talimatı üzerine denetimlerini yoğunlaştıran zabıta ekipleri, periyodik bir şekilde fırınları denetim altına aldı. Temizlikten gramaja, imalat araç-gereçlerinden satış ve sunuma kadar çok geniş kapsamlı yapılan denetim yapan zabıta ekipleri, bazı imalathanelere uyarıda bulundu.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, vatandaşların sağlıklı gıda tüketiminin öncelikli amaçları olduğu belirtilerek, “Başta ekmek olmak üzere gıda üretimi ve satışı yapan işyerlerinin sıkı denetime alınması yönündeki hassasiyetimizi kararlı bir şekilde sürdürüyoruz. Gramaj eksikliği ve fiyat tarifesi gibi konularda da mevzuat dışı hareket eden işyerleri hakkında ekiplerimiz gerekli uyarılarda bulunarak durum tespit tutanağı düzenliyor. Yasa ve yönetmenliklere uymayan esnafa müsamaha etmeyeceğiz” dedi. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?