TABUTTAN SİLAH VE MERMİ ÇIKTI

DİYARBAKIR İL JANDARMA KOMUTANLIĞI EKİPLERİNCE ÇERMİK İLÇESİNDE CAMİ BAHÇESİNDE TABUT İÇERİSİNDE VE KULLANILMAYAN ESKİ OKUL BİNASINDA UZUN NAMLULU SİLAH VE TABANCA İLE MÜHİMMAT BULUNDU. OLAYLA İLGİLİ 2 ŞÜPHELİ İSE GÖZALTINA ALINDI. (SEDAT IRMAK/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Çermik İlçesinde Cami bahçesinde tabut içerisinde ve kullanılmayan eski okul binasında uzun namlulu silah ve tabanca ile mühimmat bulundu. Olayla ilgili 2 şüpheli ise gözaltına alındı.

MEDYA21– Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, Çermik ilçesinde cami bahçesinde eski bir tabut içerisinde ve boşaltılmış okul binasında uzun namlulu silah, tabanca ve mühimmat bulundu. Olayla ilgili 2 şüpheli gözaltına alındı.

Valilikten yapılan açıklamada, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, Çermik İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Balıksırtı mahallesi kırsalında, cami bahçesinde tabut içerisinde ve kullanılmayan eski okul binasında icra edilen adli arama faaliyeti kapsamında arama yapıldığı belirtildi.
MAKİNELİ TÜFEK VE KALAŞNİKOF

Çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirildiği belirtilen açıklamada, “Yapılan aramada, 2 adet PKMS Bixi makineli tüfek, 1 adet AK-47 Kalaşnikov piyade tüfeği, 1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca ile 2 adet av tüfeği olmak üzere toplam 7 adet silah ve bu silahlara ait çok sayıda mühimmat ve şarjör ele geçirilmiştir. Olayla ilgili olarak yakalanan 2 şüpheli hakkında soruşturma başlatılarak, delil niteliği olan silah ve mühimmatlar incelenmek üzere muhafaza altına alınmıştır” denildi. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir